Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi ideig lehet tégla fal...

Mennyi ideig lehet tégla fal homlokzatot bepucolás nélkül hagyni?

Figyelt kérdés

Kádár kocka családi ház utca fronti burkolata esik le szépen, mivel az előző tulaj azt a 600IQ döntést hozta, hogy beltéri festékkel legyen lekenve a ház kívűl.

Na most én jövőre tudom bebudgetelni a rendes felújítást, de addig esztétikusabbnak találnám a csupasz tégla falat mint ezt a félig leesett rom stílust.

Okozna kárt a házban az eljövendő Ősz-Tél-Tavasz? Szigetelés nem szempont, mert most sincs.



2021. szept. 8. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Nem egy olyat házat láttam már, ahol 15-20 éve a csupasz tégla van és nincs semmivel bepucolva. Vagy pénzük nem volt, vagy akaratuk. Tény, hogy a házak még mindig állnak. Gondolom a hideg- és a meleg elleni szigetelés egy nagy nulla, de 1 évet mindenképpen kibír.
2021. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
Na ja 20 éve állnak így házak. Össze nem dől. De az biztos hogy megszívja magát a tégla ha eső éri. Aztán ha vizesen bevakolod lehet nem jó.
2021. szept. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
A vakolatlan tégla legnagyobb ellensége a fagy. Beszívja a vizet, aminek ugye fagyás közben nő a térfogata, és feszegeti a tégla pórusait. Mindazonáltal a kádárkockák nem mai gyerekek, az akkor készült téglák vígan elvannak 40-50 évig is csupaszon.
2021. szept. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!