Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 100 éve épült tégla ház,...

100 éve épült tégla ház, északi fal belső oldala kezdett vizesedni alul - mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt ilyen gond, most már a sarokban a parkettaszegély fölött kezd felpattogni a vakolat (pedig egész nyáron nyitva volt az ablak). Máshol is probléma lehet, mert a szomszéd (ugyanolyan ház) tavaly körben leásott és ameddig téglák voltak (kb. 1.5m) valami fekete trutyival bekente az alapot.

Jövőre többmindent szeretnék a házon csináltatni, és ezt is kezelni kéne, a kérdés hogyan érdemes.



2021. szept. 16. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vízszigetelni. 100 éve nem volt, így ha felújítás volt pár éve, az is adhatott hozzá, hogy vizesedik.
2021. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A szomszéd fekete trutyija gondolom bitumen.

Ez a módszer elég jó, vagy a vízűveges injektálás.

Utóbbit magam csináltam és tökéletes, mert csináltatni húzós.

2021. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A tégla alap egyik fele bitumenozva, nem sokat ér víz ellen. És a másik oldal, és az alja?
2021. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2-es: köszi, az injektálás az, amit néha látok, hogy arasznyi magasan belefúrnak a falba 10 centinként ?

Kérek majd rá ajánlatot - nehezen tudom elképzeni, hogy drágább legyen, mint körben feltörni a betont, 1.5m-es gödröt ásni, bitumenezni és mindent visszacsinálni...

2021. szept. 16. 14:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

2-es vagyok.

Majdnem.🙂

A földtől 10 cm-re, egymástól 20 cm-re fúrni, a fal vastagságának a fele hosszúságú, vastag fúrószárral és ezt feltölteni vízüveggel. Ez az alsó sor.

Majd 10 cm-el efölött, a két

lyuk között - tehát farkasfog mintában - megismételni ugyanezt. Másnap ismét feltölteni az összes lyukat, mert a vízüveg szétterjedt és pótolni. Ennyi rendszerint elég szokott lenni.

2021. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2-es és 5-ös vagyok és nem igazán értlek!

Az injektálással miért úsznád meg az ásást és a betontörést?

Persze megteheted, hogy csak a lakás falait injektálod, de attól még az alapod ázik és az hosszútávon nem szokott jóra vezetni.

2021. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Az alapot nem vízszigetelik, legalábbis a betont, és a követ sem. A falaktól és aljzattól zárják el a vizet.
2021. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7

Majdnem igazad van, csak azt kihagytad, hogy nem mindenkinek van betonból az alapja.

De én is hibáztam, mert a saját házamból indultam ki.


A lényeg Kérdező, hogy az injektálás hatásos védekezés, érdemes lesz szakértővel körbejárnod a témát!

2021. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amennyire a szomszédnál láttam, az alap ugyanaz a homoktégla, mint a falak. Pince nincs.
2021. szept. 16. 17:17
 10/14 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
Most vettétek a házat?
2021. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!