Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg ennyire megbízhatatlan...

Tényleg ennyire megbízhatatlanok az építőipari szakik?

Figyelt kérdés

Mostanában csak az idegeskedés van bármit meg akarok csínáltatni


Pl: Most ablakot akarok cseréltetni, meg is köttöttük a vállalási szerződést meg volt az előleg befizetés

Meg volt a konkrét nap mikor jönnek, elpakoltunk, szabit vettem ki és nem jöttek

Felhívtama csókát elnézést kért és majd visszahív mikor tud jönni


Na napok óta nem is hív


Ennyire görények a válalkozók?

Másoknak is ezeka tapasztalatai?



#ablakcsere #lakásfelújítás #megbízhatatlan válalkozók
2021. szept. 18. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ez van. Nagy hiány van rendes munkát végző kivitelezőkben, szóval nem a megrendelő diktál, mint ahogy kellene.
2021. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Adtál előleget? :D

Akkor most kaptál egy kis leckét

Ők már soha nem fognak jönni :D

2021. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mázlim van, mert az unokatesom csinálja az összes többi nyílászaro cserét 15 éve, a szomszéd pedig barát és egyben építési vállalkozó.


De idegenekrol hasonló rosszakat hallok én is sajnos.

2021. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nem a bírósági ügy kategória?


Jó lenne tájékozottabbnak lennem ezekben az esetekben. Nem árt, ha tudok én is ilyen szörnyűségekről.


Jogi útra kellene talán terelned a dolgot kérdező! Ezek ÉRTÉKES idő- és energiarabló események!

2021. szept. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Ablak gyartas es csere most kb 2-3 honap.

Szerzodes van remelem.

Amugy ilyenek. Kistelepulesen futesszerelot akartuk kihivni aprosagra regebben. Kb 10 percre lakik. Megigerte de nem jott soha. Massal is volt igy. Ilyenek a szakik.

Jartunk igy mernokkel is. Statikus. Szeptember elejen jon mint igerte, meg keressuk egymast. Telefonra nem reagal. Emailre nem valaszol.


Tul jo dolguk van az epitoipar megugrasa miatt. Valogathatnak ami egy dolog, de megtehetik ezt is, higy atvernek akkor is jol fog menni nekik.

2021. szept. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Én most az udvart csináltatom, csak 2 hetet késett a mester, rendkívül elégedett voltam, hogy csak 2 hetet késett.

Profi meg minden, de ott kell álljak egész nap mellette, hogy úgy legyen minden, ahogy akarom, mert másképp tutira nem úgy lesz, es minden szakival ezt tapasztalom.

Esküdözött, hogy 2 hét alatt minden kész lesz. Most telt el már 4 hét, és minimum 3 napi meló van még, közben már sokhetes késést összegyűjtött a többi projekttel, és hozzám haza járnak a többiek utána, hogy mikor megy már oda is.

Az egyiknél el is kezdte a melót, szóval most méglassabban halad :D

De ez teljesen általános, nem kell meglepődni, és őket is megértem. Mindenesetre én most autodidakta módon próbalok mindent tanulni fiatalon, hogy a lehető legritkábban szoruljak arra, hogy mást kelljen hívni.

2021. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukam otthagyta oket dolgozni,delben hazaugrott rajuk nezni es konkretan arra ert haza,hogy amit vettek szuleim,faanyagot,pakolja be a teherautoba.... Kellemetlen volt. Lopjak az anyagot is,tisztelet a kivetelnek.
2021. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%
Az ép.iparban jelenleg van pénz. Ennek okán sok olyan vállalkozókedvű van, aki átigazolt az ép.iparba. Emiatt van felhígulva minden szakma. Több a munka, mint amennyit elbírnának a szakemberek, így jut munka a "szédelgőknek" is. Én mindent magamnak csinálok, mert egyrészt kifizetni nem tudnám a szakemberek munkáját, másrészt várni nem akarok rájuk. Az, hogy másnál egyetlen project ennyire döcögve megy vagy már döcögősen indul, azért nem csak a szakember a hibás, hisz számos, más vállalása is van. Akik felújításba kezdenek, azok nagyon nehezen értik meg azt, hogy alkalmatlanok annak levezénylésére, hisz az is egy szakma, úgy gondolják, hogy A-Z-ig mindent letudnak majd koordinálni, avagy ami még rosszabb, úgy gondolják, hogy elég szakembereknek szólni, és majd Ők egymással egyeztetnek, szólnak egymásnak, megbeszélik egymással a dolgokat. Ez nem így működik! Ebből adódnak olyan helyzetek, hogy elvállalsz egy munkát adott időpontra és nem készülnek el addigra azon szakmák, akiknek előtted kész kellene lennie, avagy úgy készülnek el, hogy a tulaj aznap délután/este telefonál, hogy akkor lehetne holnap jönni, mert már holnapután az jön, akinél meg feltétel, hogy Te kész legyél. Így bír borulni az a vállalás, amit "holnaputánra" vállaltál X hónappal ezelőtt. Szóval igen, agyrém sokszor megrendelőként, de benne dolgozni is agyrém egy jóideje.
2021. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!