Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablakokat le lehet...

Műanyag ablakokat le lehet festeni, úgy hogy az jól is nézzen ki?

Figyelt kérdés

Új házhoz vennénk műanyag nyílászárókat és a barna színű 20%-kal drágább mint a fehér, aztán 150-200 forintos összegnél felvetődött bennem, hogy annyiért akár már le is lehetne festeni.

Egyáltalán milyen festék kell ehhez, mivel érdemes felvinni a festéket?



2021. szept. 20. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehet! Lepereg róla minden festék. A színes műanyagnyílászárók anyagukban színesek, nem festve vannak!
2021. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Árulnak rá festéket szóval gondolom csak nem pereg az olyan könnyen le, csak abban nem vagyok biztos hogy ennek milyen lenne a minősége.

2021. szept. 20. 15:44
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehet, de szép lesz a fehér, én is sokat vacilláltam rajta, de 10 évvel ezelőtt 50% volt a különbség árban, ez el is döntötte, fehér lett, jobban néz ki, mint a barna.
2021. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Így van ahogyan az első is írta. Még ha műanyagra való festékkel fested az is lepereg róla csak valamivel később. Ha minden áron barna kell legjárhatóbb út ha lefóliáztatod akár famintással is meglehet de nyilván olyan fólia kell ami mindenféle időjárást kibír és azok sem olcsóak ám. Ennyi erővel inkább vegyél vagy olyan színeset amilyet akarsz vagy fogadd el hogy fehérek maradnak.
2021. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Vannak olyan festékek amik az életben nem jönnek le, de egyrészt nagyon drága, másrészt hatalmas munka lefesteni hogy jól is nézzen ki. Szóval, ha a munkaórát + anyagköltséget nézed kb. ugyanott vagy. Vegyél fehéret az a legtartósabb minden szinten.
2021. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg lehet oldani a festést például autók műanyag elemeihez való alapozóval, és akkor tutira nem jön le a szín sem. De a festék amúgysem időtálló, mert ugye a fa ablakokról is lepereg idővel.

[link]

2021. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!