Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zuhanykabin lefolyó cseréje?

Zuhanykabin lefolyó cseréje?

Figyelt kérdés

A zuhanykabinunk lefolyója nagyon csúnyán elszineződött, szeretném lecserélni. A zuhanykabin szoknyáján nincsen szerelőnyílás úgyhogy a tálca alatti szerelvényhez nem tudok hozzáférni. Gondoltam, hogy leveszem a lefolyót fedőjét felülről. Arra gondoltam, hogy biztos menetes és könnyen cserélhető, viszont ahogy elkezdtem lazítani (flex koronghoz való szerszámmal) szerintem az egész alatta lévő szerelvény megmozdult.


Törni még nem tört, azt hallottam volna, de mindenesetre teljesen tanácstalan vagyok, hogy most mit kellene tennem. Mellékeltem egy képet is, hátha valakinek van tapasztalata az ilyennel.


Azért gondolom, hogy valahogy csak levehető, mert egyébként hogy tették volna a helyére. Persze ez csak tipp, nyilván nem vagyok szakértő.


Előre is köszönöm a segítséget.


[link]


2021. szept. 24. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:

A képen látható rész felszedhető. A középről kivett csavar fogja össze az aljával. Ha mégse, mert olyan régi, akkor az újhoz ki kell bontani a tálca oldalát, de a régi műa csővel megkinlódsz a teljes cseréhez.

Ha a mostani meglazult, akkor bontás kell, mert mellette lefolyik most a víz, fellazítottad a tömítést.

Szóval, most már szívás, bontás, kinlódás, csere.

2021. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kösz a biztatást! Nem folyik mellette a víz szerencsére, de ha igen majd kinyomom sziloplaszttal vagy bármivel, ezt a zuhanyt úgyis szökőévente egyszer ha használjuk.


Középen nincs csavar... vagy ha van akkor annyira vízköves, hogy azt már a jóég sem veszi ki onnan.


Na majd hívok valami szakit hátha megoldja.

2021. szept. 24. 16:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!