Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet csinálni ebben az...

Ékezetes billetyűzet kérdése:

Mit lehet csinálni ebben az esetben (laminált parketta lerakása - szegélyléc)?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy az utolsó sor parketta lerakása után a fal és a parketta közötti hézag 3 cm maradt. Ezt a szegélyléc nem takarja el. 2 cm széles laminált parkettadarabokat pedig nem tudok kivágni, túl keskenyek. Mit lehet tenni ebben az esetben?

2021. szept. 28. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudsz 2 centis csíkot vágni?

Amúgy mi a kérdés? Vagy megtanulsz 2 centis csíkot vágni, vagy nézed a hézagot.

2021. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem a kérdést, de talán csak azért mert eleve fűrésszel vágtam méretre a parkettát. Onnantól meg nem keresztbe, hanem hosszában vágtam csíkot.

Szóval valahonnan kell kérned valamilyen fűrészt kölcsön.

2021. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha a 3 cm túl keskeny neked, akkor egy egész parkettából vágj le annyit, hogy a hézag elég nagy legyen ahhoz, hogy tudj akkorát odarakni. (Pl. ha levágsz az egyik egészből 10 cm-t, akkor már 13 cm lesz a hiányzó rész, az meg már csak elég nagy lesz neked)
2021. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lehet, hogy fűrészgép lesz a dologból, én egy laminált padló vágóval dolgoztam, a két centis darabot pedig teljesen szétnyirbálja, elgörbíti, emiatt nem tudom levágni.

#3. Ez nem lenne rossz ötlet, csak ha jól értem, azt mondod, hogy az utolsó előtti sorból vágjak le valamennyit, de ekkor pedig az illesztést (nút vagy féder - ezeket keverem) is levágom vele együtt. :) Ez azért nem jó sajna.

2021. szept. 28. 20:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Rezgőfűrésszel levágható. Vagy elviszed, és helybe levág valaki pár csíkot neked
2021. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy dekopírfűrésszel fél perc alatt elvágsz egy lapot hosszában.
2021. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

"de ekkor pedig az illesztést (nút vagy féder - ezeket keverem) is levágom vele együtt. :) Ez azért nem jó sajna."

ne az utolsó előttiből vágj, hanem mondjuk a legelsőből, annak úgy is van egy oldala amihez nem illeszkedik darab

2021. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 klimaesvillany pont hu ***** válasza:

Azzal a karos lemezolló-szerű laminált vágóval nem igazán lehet a lamináltat hosszában vágni. Ehhez "rendes" fűrész kell.

Amikor én legutóbb laminált parkettát fektettem, egyedül egy kis kézi ágvágó fűrészem volt. Egyedül, pár perc alatt azzal is végigkínlódtam a lapot hosszában.

2021. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de kis odafigyeléssel én a napokban tudtam vágni hosszában 2 cm-es csíkokat a karos lemezolló-szerű lamináltvágóval. Még párhuzamostalan-t is lehet vele vágni.

Szívás, szívás, de lehet vele hosszában is vágni. Erősen kell tartani a lapot vágás közben. Én konkrétan ráálltam miközben az ollót nyomtam lefelé.

Kinyitáskor pedig lassan, óvatosan kell kiemelni az ollót, mert a keskeny laminált szeret elpattanni mivel ráfeszül az ollóra.

2021. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Isathand válasza:
Mielőtt még valaki nekiállna valami hülyeséget csinálni! Mielőtt elkezded rakni a parkettát szánj időt arra, hogy kiszámolod, hogyan fog kijönni az utolsó sor! Sajnos én is jártam már úgy, hogy nagyon vékonyra jött ki. Inkább számolj a meló előtt fél órát és indulj vágott darabbal, minthogy a végén órákat agyalj, meg elb*ssz egy csomó anyagot arra, hogy kinézzen valahogy a padlód! Amúgy a kérdésre a válaszom: egy nagyon vékony és kemény pengéjű kézifűrész, vagy gatter.
2023. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!