Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízmelegítős csaptelep,vagy...

Vízmelegítős csaptelep,vagy bojler jobb mosogatónál?

Figyelt kérdés

#otthon #konyha #csap #bojler #mosogató #Vízmelegítős csaptelep
2021. okt. 22. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Vízmelegítős csaptelep
Bojler
20 szavazat
 1/8 anonim válasza:
70%
Egyik lakásból átalakított irodában volt ilyen eletromos vízmelegítőnk. Hát, elég sokszor levágta a biztosítékot! Nekünk nem jött be.
2021. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

a vízmelegítős csaptelep csak az első ránézésre nagyszerű..


A boiler az igazi(még ha ötliteres is)

2021. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
84%
Vízmelegítős csaptelepet felejtsd el, főleg mosogatónál, nekünk volt, semmit sem ér, mindenképp valami bojler legyen akár 5 literes, ahogy az előttem lévő írta.
2021. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Semmi baj nincs a melegitős csappal.

Csak mivel nagy az áramfelvétele, szinte csak magában lehet hazsnálni mert akkor levágja. Nekünk is levágja ha az asszony ész nélkül mikrózik is közben.

Én ezt tettem a konyháb mert mire kijött a melegvíz a bojlerből elment 20 liter víz is.

Kisebb a teljesitménye de szerintem jó és oda kell figyelni rá.

2021. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy levágja a villanyórát, attól függ, mekkora teljesítményű óra van!

Ennek ellenére én is a bojleresre voksolok, ha ebből a kettőből kell választani.

(Amennyiben van más lehetőség is, akkor egy jó zárt égésterű kondenzációs kombi kazána a legideálisabb megoldás.)

2021. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A vízmelegítős csaptelep 13 A-es áramfelvétele mellett más áramfogyasztót nemigen lehet bekapcsolni...
2021. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már hoztak oda munkahelyen ilyen vízmelegítőt, hogy szereljek rá egy dugót, mert a gyártó "lehagyta". 4,5 Kilowatt, az volt ráírva. 4500/230= 19,6A . Egy háztartási dugalj 16 Ampert bír, és valószínű, hogy arra is van biztosítva. Mondtam, én nem teszek rá neked, mert lakástűz lesz belőle. Fixen be kell kötni kötődobozzal. 25A indulóárama hidegen tuti van neki, legalább olyan kismegszakítót kell feltenni. Meg 3x 6mm2-es vezetékkel elhozni. Legyintett, és mással rárakatta a villásdugót, aki jobban ért hozzá. Később hozta, hogy mérjem már ki, mert "valami letestel", és néha működik, néha meg leveri. Azóta az illető nem a barátom :-)
2021. okt. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fi relé van az áramkörben? Annélkül eszedbe ne jusson a vízmelegítős csaptelep. Életveszélyes mai műanyag vízvezeték csövek világában. Pláne konnektorba dugva!!

És a vízkövesedésre gondoltál?

2021. okt. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!