Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Eternit cső át tud vizesedni,...

Adi235 kérdése:

Eternit cső át tud vizesedni, be tudja szívni a vizet?

Figyelt kérdés

2021. okt. 25. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A mezőgazdasági földekbe befektetett öntözőcsövek is eternitből készülnek. Ha átengednék a vizet, akkor kegyetlen magas lenne a vízfogyasztás, ami víz nem lenne hasznosítható a legtöbb növény által, hiszen mélyen van. Évtizedeken át foglalkoztam ilyen öntözések kiépítésével, ezért állítom ilyen határozottan.
2021. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
84%
Nem. A régi vízvezetékek abból vannak.
2021. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen vízzáró az eternit (ép állapotban)
2021. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
78%
Az előttem hozzászólók teljesen jól fogalmaztak! Ép állapotban vízzáró, ridegsége miatt sérülékeny, ha valamilyen erőbehatás éri, hajszálrepedések keletkezhetnek, ettől fogva már engedheti a vizet! A KPE cső viszont teljesen vízzáró akkor is, ha nagyobb erőbehatás éri, akár földrengés vagy más földmozgás!
2021. okt. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egyebként az #1-es tévesen írta, hogy az öntözőcsővek eternitből vannak! Az altalaj-öntöző cső dréncső, amit a kereskedelemben is lehet kapni külömböző átmérőben, tekercsben forgalmazzák! Bocs a helyreigazításért!
2021. okt. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5,

vizes területek lecsapolásából írtam a diplomamunkámat. Erre használták (fiatal koromban) az égetett agyagból (kerámiából) készített 33cm hosszú, különböző méretű DRÉNCSÖVEKET. 14 évig építettük az öntözőberendezéseket a határban, amikor eternit csöveket illesztettünk egymásba, gumitömítéssel.

A tanszékvezetőnk kísérletezett műanyag dréncsövekkel lecsapolni a mocsarat, gyenge eredménnyel.

Tehát meglehet, hogy azóta vannak tekercselt csövek, de nem öntözőcsövek (ezekről írtam a válaszom), hiszen azok átmérője elérheti a 800 mm-t is. Legfeljebb Vízművek által használt csöveket tudok elképzelni tekercselve.

Nem neheztelek a megjegyzésedért, de alighanem két malomban őrölünk.

2021. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy ideig az volt a postaládánk. Esős idöben nyirkos volt benne az újság. Nem párazáró, idővel átnedvesedik.
2021. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!