Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beltéri ajtó helyének befalazá...

Beltéri ajtó helyének befalazása hogyan lehetséges, ha nem tudom eltávolítani az ajtókeretet?

Figyelt kérdés
Panellakásban egy régi beltéri ajtó helyét szeretném befalazni ytonggal. A régi ajtókeret vasból van, 14 cm széles, nem tudom levésni a falról. Próbáltam körbevésni de meg se moccan. Olvastam hogy ezt a fajtát ami hozzá van betonozva a falhoz, nem szabad vésni mert kárt okozhat statikailag. Van ötletetek hogy hogyan tudnám az ytongot hozzákötni rendesen ehhez a vas kerethez? Gondolom a csemperagasztó nem fog hozzákötni a vashoz, esetleg valami speciális tapadóhíddal? Csak nem találtam olyat amit fémre lehetne tenni. Bármi egyéb ötlet? Köszi szépen előre is!

2021. okt. 30. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szakembert hivni?
2021. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tokrögzítő purhab
2021. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A téglasorok közé drotot v.hiltiszallagot teszel,önmetszössel rögzited a tokhoz.
2021. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiszedni flex-el. Ha macera vagy statikailag gaz (egy ajtokeret ne legyen mar tarto szerkezet), akkor ytongot oda is csavarozhatod a tokhoz, vagy ahogy masok irtak, a ragasztohab is odakoti. En a csavarban jobban biznek.
2021. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Betonozd oda, az jól megvan a vassal :)
2021. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

flex csodákra képes :)

Az ajtó toknak nincs teherhordó szerepe a panel lakásokban!

Mikor mi volt olcsóbb... kb ez döntötte el miből volt a tok.

2021. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!