Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízteres cserépkályha hogyan...

Vízteres cserépkályha hogyan kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Adott egy kétszintes ház, lapradiátorokkal. Jelenleg gázzal futunk ,de nagyon hideg van pedig 22 fokra van állítva. Mindegy szeretnék bentre egy vízteres cserépkályhát. Mennyibe kerülne osszvissz minden? Milyen szakember tudja kivitelezni? Nő vagyok

2021. nov. 5. 03:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ mekkorát akarsz rakatni, de elég borsos, egy átlag méretű is anyaggal, munkadíjjal 350-400 körül indul és ettől felfelé na meg ugye mellé rá kell kötni a központi fűtésre.

Maga a cserépkályha építésére cserépkályha rakót, vagy cserépkályha építőt keress neten nyilván lakhelyed környékén.

2021. nov. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A mostani drágulást figyelembe véve, a fent írt összeg tuti több jóval.

Kell egy megfelelő teljesítményű vízteres cserépkályha. Valahol kell gépészet, és összekötni a radiátorokkal. Fontos a biztonsági rendszer, mert villany nélkül túlmelegedett vízteres betét szétmehet.

Én jóval milla fölé, de inkább 2 köré saccolnám.

2021. nov. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

magunkból kiindulva, a cserépkályhával csak baj lesz, akármilyen jól is rakta a mester. Nem is a kályha, inkább a fűtőanyaggal ellátás a macerás.


Ha most gázkazán van, de hideg a lakás, akkor sokkal olcsóbb, egyszerűbb, tisztább megoldás a gázfűtés hibájának a felkutatása. A meglévő rendszer kija

Vítása egyszerűbb.

(szerintem)


Mert ugye minden ablak jól szigetelt, a bejárati ajtó is?

2021. nov. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Nekem vízteres kandalló van rákötve.Majdnem a legolcsóbb fajta.10 radiátort visz stabil 40 fokos vízzel.Le akarom cserélni nagyobbra.Ahogy nézegettem 270 ezer körül van kandalló,a rákötés nekem kb 10 ezer,így,hogy már ki van építve.
2021. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

NE! Csak cserépkályhát ne! Mi is idén bontottuk el, tavaly még azzal fűtöttünk, soha többet. A cserépkályhás fűtés a legdrágább és legmacerásabb!


Ha ennyire fáztok, akkor első körben hívjatok ki egy gázszerelőt. Lehet, csak állítani kell a kazánon valamit. Ma jelenleg Magyarországon gázzal fűteni a legolcsóbb kertes házban.

2021. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nincs vele semmi baj( kazannal). A házzal vannak problémák. Nyílászárók újak, de a fal 30 cm és blokk tégla, nincs szigetelve és a padlás se. De így is 50 ezer Ft a számla, jobban nem fogom felvenni a gázt.
2021. nov. 5. 12:36
 7/17 anonim ***** válasza:

Fára jóval többet fogsz költeni. Azt fel kell hasogatni, amihez kell valamilyen gép, kell egy hely, ahol fedve tárolhatod. Már ha kapsz egyáltalán, hiánycikk a tüzifa. És nagyon nehéz megbízható helyet szerezni, ahol nem adnak el neked kéthete kivágott nyírfát, és nem csapnak meg a súllyal.


A cserépkályha építés ára pedig egy kész vagyon a napi árral dolgozó tüzépek idejében. Nem beszélve arról, hogy kihalóban lévő szakma, ha nagy szerencsével találsz mestert, lehet, csak jövő nyáron fog ráérni. És bele kell számolni a kéményépítést is, az se két forint.


Sajnos így megdrágult a világ. :(


De hogy a kérdésedre válaszoljak: egy alap cserépkályha építés 400 ezertől kezdődik. De ebbe nincs benne a kályhacsempe, ajtók, rostély.

A kéményhez (ha nincs) pedig hívni kell egy kőművest.

Kb. 200 ezer az alapár, ehhez a kémény magasságától függően 30 ezer méterenként. + kéményseprő szakvélemény


Erős becsléssel 1 milliót minimum szánni kell rá. Hány m3 gáz jön ki belőle?

2021. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kémény van. A házzal kellene akkor vmit kezdeni .
2021. nov. 5. 13:12
 9/17 anonim ***** válasza:
Hány m2-t fűtötök?
2021. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A kémény még kérdéses lehet. Mivel új berendezést csak a most jóváhagyott anyagú kéménybe kötnek be. Ha téglás, azt savállóval kell béleltetni.
2021. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!