Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vettünk egy házat aminek...

Vettünk egy házat aminek penészes a padlója?

Figyelt kérdés
A ház kőből épült, felszedtem az egyik helyiségben a pvc padlót és alatta fehér penész virágokat látok, de lehet só kirakódás is. Azt tudom, hogy a padló nincs vízszigetelve, viszont én sem szeretném mivel a kőfal szerintem nincs elszigetelve az alaptól és nem szeretném azt hogy a padló vízszigetelése után esetleg a falakba szivárogjon a víz. A kérdésem hogy ilyen esetben milyen padlót érdemes rakni. A hajópadló kiengedné a párát vagy bepenészedne? Ahol korábban felszedtük a pvc-t azokon a helyeken már kiszáradt a padló.
2021. nov. 12. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez előfordul a legjobban szigetelt házban is, a belső hőmérséklet, a különböző kipárolgások (ember, ruhaszárítás, fürdővíz) miatt, ha műanyaggal (laminált, PVC) le van zárva a padozat.

Ha régi fa parkettára volt rakva a PVC és az még használható, akkor hagyjátok teljesen kiszáradni - fűtés mellett legalább fél év - és utána lehet csiszolni, lakkozni.

Ha használhatatlan, akkor meg felszedés után csak természetes fát tegyetek - parketta, hajópadló, szalagparketta (nem azonos a laminálttal) [link]

2021. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az aljzatbetonra volt ragasztva a pvc, azon volt a penész. Erre raknék hajópadlót csak nem szeretném hogy alulról bedohosodjon.
2021. nov. 12. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

#2

Nem fog bedohosodni, ha szakszerűen teszitek le!

Gondolj csak arra, hogy földes parasztházaknál ez volt a módosabbaknál a padlózat!

Párnafára kell tenni.

[link]

[link]

2021. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam ilyenben, ezért nem tudlak azzal biztatni mint a 2-es válaszoló.

Ha az aljzat vizes és nem tud szellőzni, akkor pont ugyanolyan penész képződik a hajópadló alján mint a pvc padlón.

Sajnos dohos szag lesz a szobában.

Mi is ezért szedtük fel annak idején a "kifogástalan" hajópadlót, és utána derült csak ki, hogy csupán a felső felülete volt már "kifogástalan", az alja és a párnafák már szétrohadtak.


Ezért mi azt csináltuk, hogy a beton kapott egy kátránypapír szigetelést és még egy betont és erre ment rá burkolat.

Nem is volt büdös/dohos utána már.

2021. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A hajópadló idővel szét fog rohadni, ha nincsen alatta vízszigetelés.

Egy kőházhoz amúgy is valamilyen kőburkolat, járólap az ideális, amit közvetlenül ragaszthatsz az aljzatbetonra.

[link]

2021. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Homok lenne a hajópadló alatt kb 5 cm vastagon, az be tudná szabályozni a páratartalmat? Itt nem nedves a talaj, ahol fel lett szedve a pvc ott már teljesen száraz.
2021. nov. 12. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

A hajópadlót természetes keményolajjal kezeld, ne lakkal. Párnafából vehetsz kezeltet, a kitöltésre jó a homok, vagy más ami jó páraáteresztő.

Ha betonozva van, és nem vizes a fal, akkor esélyes, hógy nem is lesz, mert a beton gyengén páraáteresztő.

Homok helyett én néznék valami hőszigetelést, ami nem penészedik, jó páraáteresztő.

2021. nov. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekunk homok volt es berohadt,szetrothadt a fa es a hangyak is jottek alola. Ki lett lapatolva,beton es uj padlo,meg ala szigeteles ami kell.
2021. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!