Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Injektáló krémmel szigetelt...

Injektáló krémmel szigetelt valaki utólagosan?

Figyelt kérdés
Pozitív és negatív tapasztalatok érdekelnének azoktól,akik ezt a fajta szigetelést választották.
2021. nov. 24. 16:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nagyon drága volt. A kivitelkezés viszont elég egyszerű, de kell hozzá egy jó és erős fúrókalkapács hosszú fúrószárral.


Mielőtt belevágsz, fontos eldönteni, hogy a fal nedvesedése miből adódik. Tényleg alulról jön a víz, vagy belső lecsapódásról van szó?


Becsapós lehet a dolog, ha csak ránézére próbálja eldönteni az ember. Ránézésre nem lehet megmondani. Sokszor úgy tűnik, hogy alulról jön a víz, mert alul szokott nedvesedni a fal, még akár gyöngyözni is szokott. De ez nagyon becsapós, mert simán lehet kicsapódástól is. Akkor is alul szokott legjobban nedvesedni, ha a lakás belső párája csapódik ki rajta.


Szóval az első és lefontosabb, hogy egy szakember eldöntse, hogy honnan van a nedvesség!


Bárhonna is jön a nedvesség, nagyon drága a javítása és feleslges pénzkidobás lehet belőle, ha végül nem is onnna jött a pára.


Sajnos én elkövettem ezt a hibát, te ne tégy így. Hívjál szakember pár tízezer forintért megmérik és megállapítják a nedvesedés okát.


Én meg voltam győződve, hogy alulról jön a nedvesség, mert rossz az alap szigetelése és feljön a víz a téglákhoz. Megvettem azt a krémet és nagy munkával befúrtam, benyomtam. Sok pénzbe került, nagyon sokba. Kicseréltük a belső vakolatot szellőző vakolatra azon a sarok és fal részen. Ez is nagyon sokba került. A nyáron a fal tökélketesen kiszáradt. A nedvesség mérő a mélyebb rétegben is szárazságot mutatott. Nagyon örültem. Majd a következő télen ugyanúgy nedvesedett és gyöngyözött. Akkor jöttem rá, hogy a belső pára csapódik ki és nem a fal ázik alulról. Nagyon sokba került ez a hiba. Te ne kövesd el, hanme hívjál szakembet, aki megálapítja hogy honnan van a nedvesség.

2021. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!