Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Normális,hogy a parketta...

Normális,hogy a parketta alatt szuszog a szigetelès?

Figyelt kérdés
Most rakattunk le csaladi haz felso szintjen 40 nm laminalt parkettat. Mikor kesz lett en nem eszleltem,de mostanaban a sarokban es kuszoboknel ,ahogy ralepek belapul kicsit es szuszony,nyuszog alatta a szigetelo anyag. Ez normalis? Kozepen,a tobbi reszen nincs hangja es kemeny is. Aljaztkiegyenlites megtortent,sima betonra,kiszaradas utan jott ra a szigetelo anyag es ugy a parketta.
2021. nov. 29. 14:52
 1/7 grafno ***** válasza:
Nem normális. Vaternal is ez van. Vissza kellene szedni és atnezni vagy együtt élni vele, hogy esetleg később megzavarodott lesz
2021. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jo,hogy 260 e ft munkadij volt. Ragasztva is vannak a szegelylecek. En mar fel nem bontom. Ugy marad.:( De mi okozza ezt? Mikor kesz lett,nem ereztem
2021. nov. 29. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen "szigetelés" van alatta? Alátétre gondolsz?

Egyenetlen az aljzat! Hiába volt aljzatkiegyenlítés, az egy eléggé nagy gyakorlati tudást igénylő feladat, még ha látszólag meg is tudja csinálni bárki és látszólag jól, valójában nem... többnyire nem!

2021. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szigetelő anyag vastagsága biztosan egyforma. Az aljzat kiegyenlítőben maradt némi eltérés,behorpadás. A súly megnyomja a parkettát ezért szuszog.Ezért aztán fel nem bontatnám.
2021. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,az alatetre gondoltam. Arra a hab foliara. Volt aljzat kiegyenlítés,de sajnos nem tudtak kihozni egyenesre. Megneztuk a padlo plafon magassagot es nehol 1 cm kulonbseg is van egy szoban belul. Akkor ez lehet az ok. Amugy a fszt-en is,ko van,de nehol szemmel lathatoan kis emelkedo van,aztan vissza. Ha csak esztetikai ,akkor engem nem zavar,csak nehogy muszaki gond vagy rejtett hiba legyen alatta.
2021. nov. 29. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Az nem jelent semmit, nem így jelölünk ki nulla pontot, hogy plafontól!!!

Beállítasz egy lézert középre majd annak a segítségével megnézed a legmagasabb pontot, ha az megvan, abból levonsz(!) 2-3mm-t, az lesz a méter jeled! Ezt felrajzolod a falon egy helyre, majd erre állítod a lézert, így kapsz körben a helyiségben egy méter jelet, amit át is rajzolsz (csaptatózsinór) körbe a falra. Ettől lehet számolni lefelé a nulla pontot! Esetleg körbe csaphatod zsinórral a nulla pontot is, ha ez megvan, ezt követően lehet nekiállni aljzatkiegyenlítőt önteni. Az aljzatkiegyenlítőt 3cm vastagságig lehet önteni, ha nálad volt itt-ott 1cm eltérés, az még bőven-bőven az a kategória amire tulajdonképpen az aljzatkiegyenlítést kitalálták, csak nem egy olcsó történet! Olcsón tényleg nem lehet kihozni jól! Továbbá azért nem sikerül ez sokaknak, mert nem találják el a hígítást, hogy milyen hígra kell keverni vagy azért, mert nem elég gyorsak, gyorsan kell keverni és önteni, láttam már olyat, aki egyedül csinált 20-40m2-t, de azért aki nem akar hős lenni, az kér segítséget! Másrészt az önterülő nem terül ön! Azt el kell húzni és át is kell hengerelni, hogy a légbuborékok azonnal távozzanak. Miután el van terítve, azt követően igyekszik vízszintbe beállni. Ezért írtam, hogy az lett elcseszve, a burkolóra nem kell haragudni, nem tudott volna mit tenni az ügyért, eleve neki kellett volna aljzatkiegyenlítőt önteni! A 260 ezerért kicsit haragudnék, az 6500 forintos m2 ár (ennyiért akár lapoznak, ami egy lényegesen időigényesebb munka), mondjuk inkább magamra haragudnék, mert lamináltpadlót bárki le tud teríteni, ha még a Nánási Pál is megtudta csinálni a saját boltjukban...

Magamnak ezt megoldottam volna, de másnak nem merném az biztos... így aztán egy burkolótól végképp nem lehet elvárni, hogy úgy csinálja, ahogy én! :) Ha a problémás ponton nem tesz alátétet, ellenben fúj ragasztóhabot, abba ülteti a lamináltpadlót, a nútoknál a lapokat összeragasztja faragasztóval, majd azt szélesen és egyformán súlyozza amíg a hab megköt, akkor nem szuszog. A ragasztóhab ugyan idővel összelapul, de a kötés megmarad az aljzat és a laminált között, azaz ott érezhető lesz egy kis "gödör", de nem mozog! Amúgy megfog szűnni a szuszogás, le fog lapulni egy idő után az alátét, utána mindig érezni fogod a problémás részen rálépésnél, hogy egy kicsit süpped a padló, aztán egy idő után idomul hozzá és süppedni sem fog, csak ilyenkor félő, hogy a nút törni fog vagy szétcsúszik, nem ma-holnap, hanem pár év múlva!

2021. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az ar draga valoban,de surgosseggel jott 3 ember rakni,koltozunk kellett es sztem felaras volt. Tudod mennyi sarok volt,lepcsonel es szobakbal atlepo,kuszob,gyonyoru a szegely lecezes. Maga a parketta nem mozog,csak nehol supped. Ilyen profin nem mertuk ki lezerrel,most mar mindegy. De koszi a sok infot. :)
2021. nov. 30. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!