Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Parkettarecsegés megszüntetése...

Parkettarecsegés megszüntetése ragasztó befecskendezésével lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Recsegő parketta javításra hallottam olyan módszert, amiben a fugába fúrnak kis lyukakat, és ragasztót fecskendeznek a parketta alá. Tudja valaki pontosan melyik ragasztó ez, és hogy mennyire hatékony az a módszer? Az én parkettám kátrányba van fektetve, ami üveg keményre van kötve. Nem porózus.

Köszönöm szépen a válaszokat!



2021. dec. 11. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt kéne tudni, hogyan van lerakva. A szegezett parketta lazul és mozog idővel. Az alá hiába nyomsz ragasztót, mert homok van és párnafára szegezve.
2021. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1# Ha biztos kátrányba van, akkor fel lehet azt a párat szedni, oldalát kicsit csiszolni, faragasztózni és visszatenni, vagy próbáld a résbe befolyatni.

De általánosságba bármilyen faragasztó jó lehet, ami betud folyni. A megfúrás arra jó, hogy a tubusos csővel ellátot tubusból jól belepumpáld a ragasztót, és terüljön a résbe.

2021. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És szerinted mi fog történni, ha egy táguló, összehúzódó, egyszóval folyamatosan mozgó parkettát fixen leragasztasz?
2021. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudod a parkettát leragasztják.

Ha az eredeti, jelenleg szurok elengedett, ismét leragasztják,.

2021. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kókányolás. Azt fel kellene szedni, és új padlóburkolót csinálni.
2021. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha pár darabról van szó, senki sem szed fel sok négyzetmétert, hanem javít. A javítás nem kókányolás.
2021. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!Gondolom egy idő után ugyan az, mint a most üveg keményre kötött kátránnyal. Nem hinném hogy felpúposodna vagy ilyesmi, ha erre gondoltál.

De egyébként valami rugalmas ragasztó lenne jó, csak hogy adjon neki valamennyi tartást.Ha már kevésbé recseg, az is eredmény. :)

Nem értek hozzá, ezért kérdezek. :)

Azt viszont tudom, hogy létezik ilyen módszer, hogy ragasztót fecskendeznek be, csak nem tudom hogy milyen ragasztó lenne jó erre.

A lényeg hogy ne kelljen bontani, de viszonylag tartós legyen az eredmény.

2021. dec. 13. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!