Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Háztartási sóssav ha véletlenü...

Háztartási sóssav ha véletlenül arcra kerül nagy kárt okoz ? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy nagyon elhanyagolt házba költöztem.Vízkő,és retek mindenhol.Próbáltam sok tisztítószert.Tegnap egy barátom látta ezeket,és azt mondta,hogy ezen a sóssav segít,feleslegesen takarítom tisztítószerrel.Az is mondta,hogy gumi kesztű,védő szemüveg,és óvatosan csináljam.Ne lélegezzem be,ablak nyitva legyen.Megkérdeztem tőle,hogy ha véletlen az arcomra fröcsenne akkor mi van ? Erre nem adott választ csak annyit mondott.Attól az Isten óvjon...

2021. dec. 11. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Elég valószínütlen, hoyg az arcodra fröccsen, ha nem egy méter magasból öntöd nagy hirtelen, ha normál módon közelröl, óvatosan, akkor nem fröcsög.

De ha netán mégis megtörténne, akkor azonnal hideg vízzel le kell mosni.

A háztartási sósav nem annyira tömény, hogy ténylegesen probléma lehessen belöle, de azért nem árt odafigyelve dolgozni vele.


Megjegyzésként még annyi, hogy nem minden felületet lehet sósavval tisztítani, illetve nem minden szennyezödést szed le, csak a vízkövet.

2021. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Jól gondold át mit savazol, mert kárt is okozhatsz vele. Van ahol rövid, van ahol hosszabb idővel.


1# leírt mindent.

2021. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2021. dec. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet 3-as.
2021. dec. 11. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Véletlenül nem szokott arcra kerülni, ha mégis, akkor azonnal bő vízzel le kell mosni. Illetve szódabikarbónás utántörlés lehetséges.
2021. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Citromsavat használj helyette, a sósav túl durva. A citromsav ugyanúgy hatásos.
2021. dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Az en baratnom jart igy, a wc be ontotte es visszafroccsent a szemebe a hipo. Csipte,szurt,kicsit piros volt par napig de ennyi,megmaradt, pedig a szeme volt.
2021. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdés mennyire marta meg, mennyire károsodott. Meg nem halsz, csak a látásoddal lehet gond.
2021. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sósav helyett az ecetet és a szódabikarbónát javasolnám, szinte minden vízkövet leszed. Kb 20 percig szoktam állni hagyni. A csapot pl úgy, hogy zsepibe áztatok ecetet és azzal körbecsomagolom a csapot.
2021. dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Nekem is ment már szemembe sósav, semmi különös nem történt. Persze pánikba estem, azonnal elkezdtem bő vízzel kiöblíteni.
2022. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!