Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Két burkolat között 3cm...

Két burkolat között 3cm magasságkülönbséget hogyan lehet esztétikusan áthidalni?

Figyelt kérdés

Ilyen magasságra is léteznek profilok? Én csak 1-1,5 centi különbséghez láttam profilokat.


Vagy ezt mással szokták megoldani?


2021. dec. 15. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hol van az a szintkülönbség.
2021. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hogy érted? Két burkolat találkozik, és közöttük van szintkülönbség.


Ilyesmi a felállás, csak a 1,5 centi helyett 3 cm van:


[link]

2021. dec. 15. 08:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy érti, hogy ajtónál, vagy egy szoba közepén? 80 centi hosszan vagy 5 méter?
2021. dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ajtónál. 80 centi kb. a szélesség.
2021. dec. 15. 08:14
 5/8 anonim ***** válasza:
3cm-t úgy, hogy az örökösen botlásveszély! 3cm-t én kihoznék egy szintbe ha van rá lehetőség, azaz vagy akár méregdrágán aljzatkiegyenlítő, vagy vékonyan úsztatott esztrich, vagy nútféderes OSB kétrétegben, 15-ös, ilyesmi... Egyébként egy ilyen profilt lelehet hajtani bádogossal, nem muszáj készen vásárolni. Ez ajtóban még elmegy, de ahogy előttem írták több méteren egy helyiségen belül az örökösen zavaró lesz és bánni fogod, hogy nem hoztad a két szintet egy síkra.
2021. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez most adottság, hogy így van, és most nincs arra lehetőség, hogy a padlólapokat ezért felszedjük (értelme sem biztos, hogy lenne ezért), úgyhogy addig is keresek valami elfogadható megoldást.
2021. dec. 15. 08:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy küszöb az ajtótokkal egyező színben.
2021. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen burkolatok? Mindkettő járólap? Ajtónál nem annyira zavaró, gyak. olyan, mintha küszöb lenne! Megszokható, hogy azt átléped. Ha nem járólap mindkettő, akkor hajts lemezt vagy vegyél 3x3cm-es L profilt. Ha járólap mindkettő, akkor kell vágni vékony, 3cm-es csíkokat a járólapból és azt függőlegesen felragasztani erre a 3cm-es lépcsőre.
2021. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!