Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Önterülő aljzatkiegyenlítésnél...

Önterülő aljzatkiegyenlítésnél mikor kell dilatáció?

Figyelt kérdés
Önterülővel szeretnék kiönteni egy 7m x 4.5m -es helyiséget, és sehol nem találtam erre vonatkozó konkrét infót, hogy a falak mentén mikor és mennyi dilatációt kell hagyni? Kb 3 mm - 10 mm lesz a vastagság.

2021. dec. 15. 23:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Az önterülő műszaki leírásában biztos megvan, hogy mennyire rugalmas. Az sem mindegy, mire öntöd le, de arról nem írtál.


Nem vagyok szakember, csak leírom ahogy én csináltam.


Kerámia lapoknál betonfelületre minden különböző hőmérsékletű helyiség határára tettem 6 mm-t, az 5,4m x 8,2m -es nappalit pedig elfeleztem két 5,4m x 4,1m-es részre. A fal mellett körben pedig mindenhol hagytam 5 mm-t. Az önterülő rugalmasabb, mint a kerámia, szerintem a 7m x 4,5m lehet egyben. De a falak mellett körben én tennék 2-3 mm-t.

A dilatációs hézagba alu sínt ragasztottam szilikon pasztával. A falak mellett körben csak szilikon pasztát, mert ott takarja a szegélyként felragasztott járólap.

2021. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!