Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Erről a villanyszekrényről...

Erről a villanyszekrényről hogyan lehetne egy konnektort lekötni biztonságosan?

Figyelt kérdés

A házban megszaporodtak a háztartási gépek, mosogatógép, mosógép és szarítógépet is hozott a mikulás, de sajnos csak 1 fázisú áram van és az elektromos rendszer igen csak idejét múlt...


Sajnos a közeljövőben nem tudom újra huzatni a házat, ezért szeretnék egy konnektort lekötni közvetlen a mérőről, nem rég be is kukkantottam a biztosító tábla mögé:


[link]


[link]


Az olvadó biztosíték mellé szeretnék egy 16 amperes kismegszakítót, arra kötném a konnektort...

Arra már rájöttem, hogy a feketére kötöm a kismegszakítót, a kéket meg közvetlen a konnektorra kell kötni, de hogyan kötök össze alumíniumot rézzel?

A piros kábel a háttérben az mi?

Egyik vezetéknél megoldás lehet, hogy a kismegszakító egyik oldalára az alumíniumot kötöm, a másikra meg a rezet? Tehát a kismegszakítót használnám áthidalónak...

De a másikat hogyan kössem össze, hogy ne melegedjen?

Ismétlem, nagy terhelést kap majd, olyan 2 kw-t!


Illetve milyen kábelt, konnektort, egyebeket használjak?


Jó lenne egy részletes leírás! :)



2021. dec. 20. 11:34
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Hány A van az "órában"? Nincs kismegszaktó szekrényed csak egy olvadó bizti?


Szerintem ehhez ne nyúlj, annyira rosszul néz ki. Max ha egy teljesen új, rendes szekrény szerelsz be az óra után.

2021. dec. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

16 amper áll rendelkezésre...


És igen, csak egy olvadó bizti van...

2021. dec. 20. 11:42
 3/47 anonim ***** válasza:
84%

Valóban látom is a 16A-s kismegszakítót a villanyóránál.


A biztosíték után több vezeték megy tovább? Tehát egy biztosítékra több vezeték van bekötve?


Érdemes lenne az olvadó helyett betenni egy rendes műanyag szekrényt és abba be tudsz kötni kismegszakítókat. Az más kérdés, hogy az olvadó mögött van e annyi vezetéked amit ki tudsz húzni, hogy elérjen a szekrénybe.


Persze nem árt ha ott van mellette a föld is. A képen nem látok sárgazöld vezetéket.


Egyébként alu-t rézzel wago-val tudsz összekötni, úgy, hogy az alu-nál kinyomod egy arra készült pasztával, hogy ne tudjon oxidálódni.

2021. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

2 vezeték van, azaz egy direktbe van kötve (kék), ami megy befelé a házba, a másik vezeték, a fekete meg meg van szakítva az olvadó biztosítékkal...


Tehát a kérdésedre a válasz, egy vezeték van rákötve a biztire, a kék direktben van, nem tudom miért van arra a csavarra kötve, funkciója nincsen...

2021. dec. 20. 12:12
 5/47 A kérdező kommentje:
Jah, földelés az nincs, bent a konnektorokban sincs
2021. dec. 20. 12:13
 6/47 anonim ***** válasza:
94%
TE, sehogy, híj szakit!
2021. dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne megnézni, hogy a bemenő kék és fekete hova megy a házba. Ha szerencséd van, akkor egy dobozba, ahol elágazik ezer felé. Akkor ott el lehetne vágni őket és dedikáltan kivezetni a mostani biztosítékhoz ahova új szekrényt teszel fel. Akkor mindegyik vezetéknek lehetne saját kismegszakítója. Persze jobb lenne ha nem lenne egy plusz fölös kötés a rendszerben (toldás), de még így is jobb mintha minden egy helyre van bekötve. Így az se gond ha nem érnek ki a vezetékek, mert úgyis újat kötnél rá. Arra kell figyelni, hogy ne hosszabbíts vékonyabb átmérővel, tehát minimum ugyanolyan vastag legyen amivel toldasz.


A földet érdemes lennne bevezetni. Nem csináltam még, eddig 2x láttam. Nem bonyolult az se.


Én egyébként inkább azon aggódnék, hogy a 16A elbírja e a sok gépet amit üzemeltetni akarsz. 2kW az kapásból 8-9A.

2021. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Egyszerre egyet bír el.
2021. dec. 20. 12:30
 9/47 A kérdező kommentje:
Vágom mire gondolsz, de itt ilyen látható helyen nincs, sanszos, hogy be van egyszerűen falazva...
2021. dec. 20. 12:37
 10/47 A kérdező kommentje:
Ezzel a rendszerrel sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni, itt egy egyszerű megoldás van, az pedig a tábla utáni vezetéket úgy ahogyan van, elfelejteni, és az óra után a falon kívül újra vezetékelni a házat, de ez sok pénz meg szakember kérdése, addig szeretném elkerülni, hogy kigyulladjon a ház, ezért akarom ezt a konnektoros megoldást, IDEIGLENESEN!
2021. dec. 20. 12:40
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!