Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasházi lakásomban bejárati...

Társasházi lakásomban bejárati ajtót szeretnék cserélni. A HiSec ajtókról vélemények? Esetleg egyéb javaslat?

Figyelt kérdés
Budapesti panellakásomban szeretnék bejárati ajtót cserélni. Véleményt /esetleg típust/ szeretnék kérni a HiSec ajtókról,de más javaslatot is köszönettel veszek!

2021. dec. 27. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Huzat ellen tökéletes.


[link]

2021. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem huzat ellen gondoltam!
2021. dec. 27. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Annyira tudtam, hogy ez a kamuvideó lesz az első :D


Hacsak nem valami Hős utca környéki csodában laksz, bőven jó. Én meg vagyok vele elégedve, évek óta megvan

2021. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is láttam már ezt a videót! :) Nem,nem Hős utca. Biztonságos a környék,de em 1 évre választok ajtót,tehát fontos a biztonság!
2021. dec. 27. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

A videó baromság, sokkalta vastagabb lemezből vannak.

Nekem is megfelel, tökéletes.

Kínai, olcsó. Vannak, előnyei, hátrányai.

Jól zár, jó a hang és hőgátlása.

A zárbetétet érdemes cserélni egy középkategóriásra, és beépítésnél a lemezből hajlított tokot, fújd ki teljesen purral. Így nem lapul a tokszerkezet feszítésnél. A kilincset azonnal cseréltesd le az erősebb pajzsos kialakításúra.

Így kapsz egy elég jó ajtót.

Eredetileg 5 perces áthatolás gátlást tudott, de nincsenek újra vizsgálva a kínai ajtók, így nem minősülnek biztonságinak, és nincs is hivatalos, érvényes papírjuk tudtommal.

Ha minősített biztonságira vágysz, akkor mást keress.

2021. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Az 5-ös leírta a lényeget:

- Hivatalos minősítése nincsen.Cseréld le a zárat. Cseréld le a kilincset.

Vagyis cseréld le az egész ajtót.

:)

2021. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tévedés. Olvass jobban. Zárbetét ( cilinderbetét). Normál kilincset pajzsos kilincsre ( ezt a beépítésnél cserélik ha akarod).

Ez nem az egész ajtó. Még sorolhatom a részeit....:)

2021. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 puritan ***** válasza:

A HiSec nekem azért nem szimpatikus, mert nagyon széles a kerete. Oldalanként közel 10cm. Így ha egy 90-es falnyílásba beépítik, kb. 70cm marad, amin be kell majd vinni a kanapét, vagy a zongorát.


Társasházakba láttam olyan típust, ami nem a gerébtokos rendszerre hasonlít, hanem a falnyílás külső élére illeszkedik a tok, és így alig szűkíti a nyílást. Ha jól emlékszem Mega a neve.


Ettől eltekintve a a HiSec-el sincs bajom.

2022. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,a 8-as válaszolónak külön! Ez elgondolkodtató....
2022. jan. 2. 21:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!