Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen burkolatot javasoltok...

Milyen burkolatot javasoltok előszobába, járólap fölé?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a régi járólapot eltakarni. Igények:

- melegburkolat legyen;

- hamar járható legyen, mert már beköltöztünk, és erre vezet az egyetlen kijáratunk;

- vízálló legyen, mert behordódik a sár rendesen;

- kopásálló legyen, sokat járunk rajta, és azt szeretnénk, hogy évek múlva is szépen nézzen ki;

- magasságra 2 cm hely van, hogy az ajtót ki lehessen nyitni;

- természetes anyagok előnyben, amennyiben van olyan, ami nem szívja a vizet;

- ár szempont, de nem a legfontosabb.


Minden ötletet megköszönök, típusokat és konkrét márkákat egyaránt, amivel jó tapasztalatotok van! :)

Illetve azt is megírhatnátok, hogy kell-e és milyen alapozás, a járólap és a burkolat közé, mert semmi tapasztalatunk nincs vele.



2022. jan. 1. 00:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

A járólap mért nem jó?


Szerintem csak 2 dolog létezik, amit lehetséges járólapra tenni, az egyik a PVC-padló a másik az öntapadós padlólap.


Azt nem értem, mért viszitek be a sarat a lakásba.

2022. jan. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Linóleum. Anyukáméknál vagy 40 éve az van a konyhában szerintem simán a csempére terítve. Fel lehet mosni és érdemes átkenni párhavonta erre való padlóápolóval. Ha jó a minősége akkor, hacsak nem szöges bakancsban jártok, évtizedekig szép marad. (De ha el akarod adni majd a lakást vagy számít a vendégek véleménye, azért a közízlés szerint szegényes félmegoldàsnak számít a járólappal szemben.)
2022. jan. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
PVC, mas nevén linóleum vagy új nevén "vinyl padló".
2022. jan. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem is két tippem van:


Egyik a tekercses vinyl-pvc-linóleum - ma már meglepően ízlésesek vannak, könnyű letenni. Előttenem árt a fugaszinteket kiegyenlíteni.


Másik, ahol tojni lehet a fugákra is - klikkeres vinyl. Ugyanúgy kell letenni, mint a laminált parkettát, de ez nem tágul, nem zsugorodik, 100%-ban vízálló. Kicsit drága, négyzetméterenként 13e körül van, de nagyon jó.

2022. jan. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1-es:

A sarat nem szándékosan hordjuk be, természetesen... de képzelj el családi házat, kissé rendezetlen telekkel, kerttel, állatokkal, gyerekekkel. Mifelénk enyhék a telek, novembertől márciusig sár van, az a jó ragadós fajta. Nincs az a lábtörlő, ami kellőképpen felfogja. Amíg lakásban laktunk, főleg betonjárdán jártunk és az esetleges hó is a lépcsőházban olvadt le rólunk, nem volt ilyen probléma, de most sajnos ez van.

A járólap 5 fajta!!!, színben és méretben teljesen különböző csempéből van lerakva, innen-onnan összeszedett, maradék és gyárihibás darabokból. Borzasztóan néz ki. A széteső ablak és rohadó lambéria mellett elment, de miután a többit megcsináltattuk/-juk, a szépen felújított helységben már nagyon rosszul fog kinézni. Fölé járólapozás a járhatóság miatt probléma.

2022. jan. 1. 16:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Feltörni nem opció? Mert ha egyenetlen, muszáj lesz elfedéshez is szintbe hozni, az meg már magas lesz.
2022. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kisebb egyenetlenségek vannak, de nem vészes. Klipszes vinyl padló felé hajlok, ott talán nem számít annyira, mint a tekercsesnél? Még arra gondoltam, hogy ha a magasság kiadná, a járólap fölé mehetne egy filc szőnyeg, hőszigetelés és hangtompítás miatt, az talán a fugákat és 1-2 kiálló sarkat is elfedné valamennyire.

Ha közvetlenül a járólapra megy a klipszes vinyl padló, nem fog nagyon kopogni?

Néztem az öntapadós padlólapot is, nem ismertem ezt a lehetőséget. De azt írják, hogy hideg felületre nem lehet lerakni, és épp ez a baj, hogy nagyon hideg a járólap, fűtetlen pince van alatta, hőszigetelés nélkül.

2022. jan. 1. 18:56
 8/15 A kérdező kommentje:
A feltörés most nem fér bele.
2022. jan. 1. 19:03
 9/15 anonim ***** válasza:
Még az SPC padlónak is nézz utána, most néztem a diego honlapján. Az is vízálló, klikkeres, de olcsóbb mint a vinyl. Szerintem jó választás lenne.
2022. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy én ugyanebben vagyok, mint te.. Mi azért nem akarjuk felszedni a járólapot, mert az agyatlan idióták akiktől vettük betonba tették le a kültéri (!!!) járólapot. Elkezdtük feltörni, de 1 db lap felszedése is félórás művelet volt, és 26 nm a helység.. Úgyhogy köszi, nem. Igaz mi rámehetnénk járólappal erre, mert stabil, de nem akarunk burkolóra fizetni egy évnyi fizetést, jó lesz a melegburkolat. Már 4 szobában tettünk le lamináltat, nem volt nehéz.
2022. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!