Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Polifarbe platinum festékből...

Polifarbe platinum festékből más szedegetett ki bőrösödött festékdarabokat?

Figyelt kérdés
A héten ebből a márkából két színnel is festettem itthon, és mindkettőben volt több kevesebb félig megkötött körömnyi méretű festékdarab. Gondolom a keverőgép oldaláról válhatott le ahol már részben megszáradt. Először azt hittem, hogy a henger esik szét, de aztán a tálcába kiöntés közben is találtam benne. 5-6 éve festettem két szobát is ezzel a márkával, de akkor nem volt ilyen gond. Festéket ma vettem, és csak a benne lévő zsák sarkát szoktam kivágni, annyit kiönteni tálcába amennyit épp használok, és zacskóhoz való csipesszel utána le is zárom, szóval nálam tuti nem kezdhetett el bebőrösödni.
2022. jan. 8. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem jól csinálod. Az egészet fel kell keverni, nem csak kiöntögetni a zacskóból. Aztán a dobozban tudod tárolni.
2022. jan. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Az a bibi, hogy eleve a zacskóban sem szabadna, hogy legyenek bebőrösödött festékdarabok, ezt hiába is kevergetném, mert nem oldódna fel. Ha csomós vagy leüllepedett lett volna akkor igazad van, de ilyen nem tapasztaltam, tökéletesen össze volt keverve, ellenkező esetben foltos lenne a falam.
2022. jan. 8. 00:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, de kiöntesz egy adagot, ami nem homogén. Nem tudom, hogy a diszperziós festék pontosan milyen összetevőkből áll, de azt tudom, hogy van egy sűrűbb rész és valami átlátszó olajosabb eleme. Lehet te kiöntötted pl az olajosabbat és valamennyit a sűrűből, a maradék meg ott beszáradt mert a legnagyobb gondoskodásod ellenére is levegőt kapott a zacskóban.


Az egészet ki kell önteni és felkeverni. Amit te csinálasz az olyan mintha a pörköltről több szaftot öntenél ki mint húst, vagy fordítva.


Egyébként lehetséges, hogy régi volt, bár a lejárati idő ezt megmondja.

2022. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam ma vettem a festéket, és felbontás után fel is lett használva, tehát nálam tutira nem volt ideje bebőrösödni és ezek a darabok tutira már a gyárban kerültek bele. A festék pedig teljesen egynemű volt, kicsit össze is ráztam mielőtt kivágtam volna a sarkát, de a falon látszana ha az összetevők szétváltak volna.

Amit te írsz szétválást, azt én csak fehér falfestéknél láttam.

2022. jan. 8. 01:20
 5/9 l0m3x ***** válasza:
48%

Gratulálok a 3-asnak, mert még nem találkozott a platinum termékkel..

Az nem jó ha bőrös felbontáskor, ugyanis azért van zacsiban a vödörben...Vissza kell vinni és megpanaszolni...

2022. jan. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Csak poli platinumot hasznalok de azt mondtok amit akartok ;)


Tovabbra se jol hasznaltad. Nem a zacsiban razzuk fel hanem kiontjuk az egeszet es keveroszarral felkeverjuk egyben.

2022. jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Ja látom mennyire értesz hozzá! Csak éppen az nem jut el a tudatodig, hogy a már frissen felbontott, légmentesen lezárt zacskóban lévő festék volt tele "bőrdarabokkal" ezt meg hiába kevergeted, nem fog eltűnni! De ezek szerint ha veszel egy tejet, amit a lejárati dátum ellenére romlott, akkor is megmagyarázod a párodnak, hogy jó az, csak össze kell keverni???
2022. jan. 8. 12:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Döglött, rossz tárolás. Pl nyáron megsüti a nap
2022. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 l0m3x ***** válasza:
7-es Jó a tejes hasonlat. :)
2022. jan. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!