Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehűlő gázcső hőszigetelése...

Lehűlő gázcső hőszigetelése szabályos-e az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés
Lakáson belül gázóra bekötő csövét (talán fekete acél), mivel rettenetesen hideg, nemez szalaggal körbetekertem, arra 13 mm vastag polisztirol csőhéjat raktam és pvc szalaggal leragasztottam. A bejárati ajtó melletti falon keresztül jön be a cső, körülötte egy lyuk tátongott, ezért rigips rimano plus A-val körbe vakoltam. (a gipsz vakolást tiltja egy EON tájékoztató, de nem tudom, hogy ez a teljes csőszakasz falban történő elvakolásra vonatkozik-e, vagy arra a 10-20 centire is, ami a kültér és a beltér közötti homlokzatvastagság. Rögzítő bilincsek tartják, könyököknél hegesztve van, ezeken is rajta a polisztirol, csak közvetlenül a gázóra rácsatlakozásnál hagytam szabadon, ahol kócolva van. Szabályos így a hőszigetelése vagy vissza az egész és máshogyan kell megoldani? Gipsz helyett inkább cementhabarcs a lyuk betömésre és valamilyen speciális szigetelőszalag a csőre? Köszönöm!

2022. jan. 9. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene 1 gázcsövet szigetelni ? A gáz nem fagy el bent.

A lyukat tömd be,amivel akarod .

2022. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gipszben lévő asszem kén vagy más szennyező anyag támadja meg az acélt, azért nem kellene ilyenre használni. Tehát felgyorsítod a korrózióját, és a legrosszabb helyen fog kilyukadni. Hőszigetelni nem szokták, minek. A gáz hőfoka, mivel a földbe megy, tartós egyenletes.

Polisztirol alá meg szintén tilos rakni, mert nem veszed észre a gázszivárgást.

Faláttörésen pedig csak átvezetheted, de falba vezetni már szintén tilos. Kócolni meg régóta tilos.

Szabadon kellett volna hagyni a gázcsövet!

2022. jan. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért szigeteltem le, mert a cső ontja a hideget elég nagy felületen, még a gázóra utáni része is. Nincs előszoba, szélfogót kívülről nem lehet építeni, mert társasház, a bejárati ajtó mellett van egy kis fal, ott van a mérő felszerelve egy szekrényben, ez szinte egy légtérben van a nappalival. De akkor leszedek a csőről minden borítást. A faláttörésnél mit csináljak a gipsszel? Óvatosan véssem körbe és cementhabarccsal vakoljam újra? Megírnátok pontosan, akár konkrét márkanévvel, hogy milyen típusúval (szilárdságúval, stb.) szabad? Téglafalról van szó. Köszönöm!
2022. jan. 10. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:
A cső mellé alapból hőszigetelést tömködnék, aztán sima vakolóanyag a külsejére.
2022. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van kapcs megfelelő átmérőjű nyitható takaró rózsát.

Én csak betömtem a nyílást sziloplaszttal a külső oldalon.

Szerintem téged sem a gázcső hőhidassága zavar, hanem a körülötte beáramló hideg levegő.

A gipsz tényleg nem jó ötlet, mert megköti a nedvességet (kristályvíz) és oxidálja a vasat. Azt jobb ha kivésed és lecsiszolod róla.

A csőhéj felesleges, hagyd inkább felmelegedni.

Ma már mehet a homlokzati hőszigetelésben a gázcső, amennyiben ki van szellőztetve (érdeklődj a szolgáltatónál).

Ahol én láttam ott a kivitelezők szúnyoghálós műanyag fedeleket raktak 4-5 db-ot a gázcső nyomvonalában, így nem kellett a gázcsövet kiemelni a falsíkból.

2022. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha igényes vagy akkor neutrális szilikont használsz, nem az olcsó ecetsavast.

Ha kevésbé vagy igényes akkor csak egy darab kóccal körbe betömöd a rést a külső oldalon. Most megnéztam nálam ez utóbbi van és teljesen jól működik 22-es rézcsőnél.

2022. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!