Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi Fég c24 vagy új kondenzác...

Régi Fég c24 vagy új kondenzációs kazán legyen?

Figyelt kérdés
Adott egy 100 négyzetméteres tégla kádár kocka, új nyílászárókkal, de sajnos szigeteletlen, és egyenlőre pénz hiányában az is marad, viszont idén muszály kicseréltetnem az összes radiátort plusz a csöveket is, mert nagyon sok helyen szétrohadt már, csöpög a víz mindenhonnan, régi nyitott rendszer van vegyestüzeléssel vastag csövekkel és öntöttvas radiátorokkal, sok vízzel, a kérdésem az lenne érdemes-e a kazánt is lecserélni új kondenzációsra (plusz 800ezer kb. mindennel eggyütt gázterv, érintésvédelem, munkadíj, kazán) vagy jobb lenne meghagyni a jól bevált fégc24-et aminek semmi baja nincsen, tehát maradna a nyitott vegyes rendszer, én legszívesebben ezt hagynám meg, nem tudom mitévő legyek...

2022. jan. 13. 15:41
1 2
 11/14 puritan ***** válasza:
67%

Én azt javaslom, hagyd meg a vegyes kazánt, meg a vastagcsöves nyitott rendszert. Elvileg az szivattyú, meg áram nélkül is működik. Ki tudja mit hoz a holnap, lehet, hogy hamarosan még jól fog jönni.

A C24-et meg úgy tudom, még ma is gyártja egy kisebb cég Magyarországon, de csak olyan országokban forgalmazzák, ahol a szabályozások engedik a beépítését. Egy volt kollégám vett tőlük, és a régi C24 helyett föltette az új C24-et. Igaz garancia nincs rá, meg talán számla sem, és csak svarcban lehet kicserélni. Ha érdekel, megkérdezem hol van ez a cég.

A másik dolog, hogy egy több évtizedes nyitott vastagcsöves rendszert lehetetlen normálisan kimosni. Erre egy új, kényes kondenzációs kazánt nem lenne bölcs dolog rátenni. Ha mindenképpen kazáncserében gondolkozol, én is a hőcserélős megoldást javasolnám, amit már említett korábban valaki.

2022. jan. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én kb 10 éve dobtam ki a régi fég c21-est. Semmi baja nem volt, de korszerűbbet szerettem volna és nem nyitott égésterűt. Valamint a fég zv4-es borzalom után kicsit komfortosabban kellett megoldani a melegvíz ellátást is. Nem is kondenzációs, csak egy sima turbós kombi kazán került fel. Nem bántam meg!

Amúgy nálunk is gravitációs nyitott rendszerben van a vegyes tüzelésű kazán is. A gázkazánt hőcserélővel választottuk el egy kis zárt körre. Így mind a kettő továbbra is üzemelhet.

2022. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sokan azt felejtik el, hogy hiába van fillérekért alkatrész a régi kazánhoz, azt azért sokan nem tudják otthon maszekba megjavtani. És ilyen kis munkára lehetetlen manapság szerelőt találni, vagy ha mégis az elkér 25-30 ezer forint munkadíjat kiszállással az 1500 forintos alkatrész kicseréléséért.
2022. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
53%
13# Nem fillérek az alkatrész , fég elterjed piti egyszerű holmi . Nem hibasodik meg ritkan van ugyanaz a baja . Évenkenti ellenőrzes tisztitás . Egyszeri kétszeri 10ezreket 20-30 év alatt szerelesre kiadni szerencse .
2022. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!