Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Cirkós radiátoros rendszerbe...

Cirkós radiátoros rendszerbe fagyálló?

Figyelt kérdés
Felújítás miatt leürítettem a radiátoros rendszert, eddig csapvízzel volt feltöltve, de most rendes sótlanított víz lesz beletöltve, amit távfűtési rendszereknél is használnak. (Beleszivattyúzom kannából.) Arra gondoltam, hogyha adnék hozzá egy kevés, réz radiátoros autóba való hűtőfolyadékot, akkor az inhibitor tartalma miatt kisebb esély lenne korrózióra. Az, hogy fagyálló is egyben, annak most nincs jelentősége, a fűtésekhez kapható inhibitorok pedig elég drágák. A cirkó hőcserélője rézből van, a radiátorok pedig acéllemezből. Árthat valaminek, pl a gumi részeknek, illetve a keringtető szivattyú szimeringnek a kis koncentrációjú etilén glikol?

2022. jan. 23. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

" amit távfűtési rendszereknél is használnak"


:D Sima ivóvíz van a távfűtéses rendszerben is...

2022. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amit a távfűtési rendszerekben tehetnek,de ezek is csak a kazánházakban lehetséges ,az a trisó.
2022. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van olyan trehány szolgáltató, aki tojik a vízkezelésre, bár nem igazán hiszem el, mert leginkább saját magát szívatná azáltal, hogy tönkremennek a kazánok/hőcserélők. Normális esetben vagy ioncserélt, vagy fordított ozmózissal kezelt vízzel töltik fel a rendszert, hogy ne vízkövesedjen el...
2022. jan. 23. 19:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne, persze, ioncserélt meg ozmózis ja. Ahol a szintentartó karbantartásra sincs lóvé.

Simán a közmű hálózatról ivóvízzel, pápuszi. Nem igazán ment tönkre még a hőcserélő, igaz eddig csak 54 éve volt rá…

2022. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A Mika 6 minikazánba(rendszerbe)kell fagyálló,én anno tettem is bele. Inhibítort(is) a Megatherm-nél vettem,szerintem ott a legolcsóbb.
2022. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es:


[link] (3. oldal)

2022. jan. 23. 22:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát hallod kérdező, én a kérdésed alapján a szekunder oldalra asszociáltam, azért is írtam amit...

Azt írod, a radiátoraidat és a saját rendszeredet ürítetted le, eszemben sem volt, hogy Te a szolgáltató primer oldalával hasonlítod össze... Elnézést.


Mert a szekunder oldalon a Főtáv is sima ivóvizet használ, nálunk is vízórával vételezik a hálózatról.

2022. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A Főtávos dokumentum szerint a primer oldalról töltik a szekundert, de csak feltöltéskor, az üzemszerűen nem lehet nyitva.


A saját rendszeremnek nincs köze a Főtávhoz, csak mivel tudok szerezni lágyvizet, az én rendszeremet is azzal szeretném feltölteni, hogy ne rakódjon le a kazánba a vízkő.


Egyébként elvileg hőcserélős rendszer szekunderjébe ivóvizet rakni nem akkora "bűn", mert ott nincsenek annyira magas hőmérsékletű pontok, mint egy cirkóban.

2022. jan. 24. 00:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha töltögeted a vizet állandóan, akkor egyszer kicsapódik és ennyi volt. Ha nagy tragédia volna, mindenki ezzel küzdene.

De ha van, akkor tedd, gond semmi.

Amit nem oda ajánlanak azt inkább ne rakd bele. Pláne,nem hiába létezik különböző adalék kocsiba és központi fűtéshez.

2022. jan. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És az a kis adalék nem oszt vagy szoroz semmit a rendszeredbe, észre nem veszed a hiányát vagy bentlétét. De ha tönkrevág, reakcióba lép valamivel, akkor jöhet csak az igazi karbantartás, és tuti, hogy télen lesz, mikor fűteni szeretnél.
2022. jan. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!