Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás régi öntöttvas...

Panel lakás régi öntöttvas kádjától hogyan lehet megszabadulni a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés

Ki kellene dobni, csak ugye emeleten van, nem olyan könnyű levinni onnan. Pár ezret ér is talán, de ingyen is adnám, ha megszabadítanának tőle. De az is szempont, hogy az elszállítók lehetőleg ne törjék el a járólapokat, se a lakásban, se a lépcsőházban. Ne ejtsék le.


Vannak ilyen cégek, amik elszállítanak öntöttvas kádakat, akár az áráért, vagy ha az kevés, akkor nem túl drágán?


2022. febr. 4. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha öntöttvas akkor azt egy 2kg-os kalapáccsal már szét lehet törni és utána már te is el tudod vinni a méhtelepre.

De ha facebookon meghirdeted biztos lesz rá jelentkező.

2022. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak lomisok akik elviszik, de közben azért figyeljetek az értékeitekre, meg csukjatok be minden ajtót.

De lehet megveszi valaki, mert ha jól tudom nem hül ki olyan könnyen mint egy lemezkád. De össze is lehet törni, és akkor darabokban leviszitek.

2022. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Néztem a neten, és írták, hogy meghirdették ingyen, de nem volt jelentkező rá. Nem adnak érte annyit, hogy ingyen megérje elvinni?
2022. febr. 4. 15:09
 4/13 A kérdező kommentje:

A lomisoktól meg a kolompároktól azért tartok, mert nem hiszem, hogy nagyon odafigyelnének a járólapokra. A lakásban még csak-csak de most újították fel a lépcsőházat is járólapokkal, és nem nagyon örülne a többi lakó, ha ezek odavernék a kádat, és megtörnék az új járólapokat.


Szóval nem tudom, mennyire lehet ezektől óvatosságot, odafigyelést várni levitelkor.

2022. febr. 4. 15:10
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Panelben szerintem soha nem volt öntöttvas kád. Lemez kád volt (van is!) de az messze nem annyira nehéz.


Én 2 éve a felújításkor azt rakattam be, az újat egyedül tudtam mozgatni. Csak azért hoztuk ketten, hogy ne üssem oda semminek és a kàd sérüljön tőle.


De a bontott ugyanilyet a sittszállító felkapta a hátára és vitte.


Kb 30 kg-ról beszélünk amúgy.

2022. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#6: hát nálunk öntöttvas volt, a 150-es kádat 3-an bírtuk kiemelni
2022. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ilyen jellegű a kád:


[link]

2022. febr. 4. 18:13
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

#7:

Ez lemezkád, nem öntöttvas.


#6: Hát jó, én elhiszem 🤷‍♀️

2022. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Vannak cégek, akiknek ha fizetsz akkor kiszerelik és elviszik profi módra.
2022. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha öntött vas,és kb 90-95kg, akkor ha elviszed 1 méh-be kb 8-9eFt-ot kapsz érte.
2022. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!