Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A szèl miatt csinálhatta ezt...

A szèl miatt csinálhatta ezt a parapetes konvektort?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel szereltem be egy pb palackos parapetes konvektort az egyik szobába, a ház hátsó felèn van, azaz a parapet a belső udvar felè nèz (kertes ház)

Eddig nem is volt vele baj, de tegnap erősebb szèl volt, valószínűleg abból az irányból amerre a csö kinèz, nem volt otthon, èjszakáztam...


De aki otthon volt arra panaszkodott, pirosan ègett a főláng ès gáz szagott èrzett, elzárta a gáz palackot...


Reggel mikor haza èrtem, nem volt vele gond, de most szèlcsend van


Mi lehetett a gond?


Az ilyen szelet hogyan lehet kivèdeni??



2022. febr. 12. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Van visszacsapó szelep beépítve?
2022. febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs
2022. febr. 12. 09:55
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
ha szarul van felszerelve a füstcső és befelé kap egy ellenszelet akkor előfordulhat hogy a réseken keresztül égéstermék jut a szobába. Ez ellen úgy lehet védekezni, hogy a konvektor és a cső csatlakozásához tömítést kell behelyezni, régen ez azbeszt szalag volt, manapság egy gyurma szerű anyagot adnak a szakboltban. A parapetes konvektor elvileg zárt égésterű, ha szakszerűen van beszerelve akkor nem juthat égéstermék a szobába. Még egy hiba szokott még felmerülni, ahol a furulya van rögzítve a fém testhez ott is van egy tömítés ami idővel megadja magát azt is érdemes ellenőrizni, mert ott is tud szivárogni az égéstermék.
2022. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha a tűzgyűrűre gondolsz, az van benne
2022. febr. 12. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Van ahol gyűrű van a hollandi és a furulya között, de van ahol laptömítés is van mert egy alaplemezhez csatlakozik. Az általános hiba ott van hogy a füstcső és a konvektor közé nem raknak tömítést csak egymásnak feszítik.
2022. febr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nos, azóta az átvizsgáltam, a külső ègèstermèk jutott vissza vhogy, a főláng elvileg kèk volt, az őrláng volt más...


Sajnos mivel nem vtam itthon, nem láttam mi törtènt... Jelenleg tökèletesen működik

2022. febr. 12. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Tettél fel rá kívülről szélfogó rácsot?
2022. febr. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, van.
2022. febr. 13. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!