Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Penészes fal kijavítása után...

Penészes fal kijavítása után fehér, liszt szerű foltok jelentek meg?

Figyelt kérdés

Bűtor mögött jó nagy penészfoltot találtunk, és arra jutottunk, hogy azért, mert a bútor hátulja elvetemedett (elég durván) és így nem tudott szellőzni mögötte a fal.


Így a fal kijavítása után lecseréltem a bűtorlapokat, és reménykedtem, hogy minden megoldódik.


Azonban 1 hónap után elkezdtek megjelennek foltok: lisztes por "csapódik" ki a felületre, és alatta a falnak már nem "fal hangja", hanem "papír hangja" van érintésre. Gondolom üreges.


Ez mit jelent? Kezdem azt érezni, hogy nem a vakolat sikerült rosszul, hanem a nedvesség forrása eredetileg sem a rossz szellőzés volt, hanem szivárog a víz a falban.


Készítettem pár képet:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2022. febr. 15. 08:03
 1/5 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
100%
Salétrom. Sajnos a nedvesség továbbra is jelen van, és van utánpótlása.
2022. febr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy 1# írja.

Mivel van festve? Diszperzit, akkor csiszold le mert csak megy feljebb a nedvesség. A bútort tedd át máshova.

Külső fal? Van vízszigetelés, vagy felújítottatok?

2022. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel lett a fal javítva? Tuti hogy a bútor okozta a penészedést? Mert szerintem ugyanattól van most a salétrom, mint ami a penészt is okozta, azt kellene megtalálni. Mert így javítgathatod de vissza fog jönni.
2022. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vizesedik a fal. Azt kell megszuntet i,nem eleg csak kozmezikazni.

Nem a butoraz oka.


Szivargo vizcso vagy nincs szigeteles,ha ez csaladi haz.

2022. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem alulról történő víz felszivárgásnak vélem, mert nem a padlótól indul ki. Valami csőnek kellene lennie a falban, ami szivárog, vagy kívül esetleg rossz a csatorna és a víz áztatja, veri a falat. A biztonság kedvéért én figyelném azért a lakás, ház levegőjének a páratartalmát és ha az magas, akkor akár az is okozhatja. Ez különösen akkor fordulhat el, ha mai modern tömítéssel ellátott ablakok vannak beépítve. Ezek mellett a természetes szellőzés gyakorlatilag nulla. Ha ablakcsere után lépett fel a penészesedés akkor rejtett ablakszellőzőt kell az ablakokba tenni. Ezek biztosítanak majd egy finomszellőzést és ha nem csőrepedés, beázás az ok, meg fogja oldani a problémát.
2022. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!