Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mindenhol azt írják, tilos...

Smith166 kérdése:

Mindenhol azt írják, tilos műanyag dübellel felrakni a direktfüggesztőket. MIÉRT????

Figyelt kérdés

Már szét kerestem mindent, de nem találok választ.

El tudom fogadni, de mocskosul nem áll meg a beütőékes a plafonban (betontálcás + salak), nem szorul meg.

Vettem most jobb minőségű, 4 élű fúróhegyet, majd azzal megpróbálok óvatosabban, precízebben fúrni és meglátjuk. De ha lötyög, nem stabil, akkor nekem nem tetszik.



2022. febr. 19. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom tűzvédelmi okok miatt, mert a műanyag ilyenkor lazul, enged, és leszakad a teljes álmennyezet.
2022. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Valamelyik iskolában volt az, hogy leszakadt a lámpa, mert műanyag tiplivel fúrták fel a mennyezetre. Ha még emlékszel a hírre... Szerintem ez eléggé jól példázza, hogy miért nem szabad függő rögzítésre műanyagot használni.
2022. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik dolog,hogy függő,és nem oldalirányú terhet visel,másik:véleményem szerint a plafonon a hőmérséklet magasabb,amelyet a műanyag nem tolerál.
2022. febr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Azt a rögzítési pontot hosszú éveken keresztúl dinamikus erők terhelik. Minden ajtó, ablak nyitás-csukás, a természetes huzat, vagy szellőztetés közbeni légnyomás változás próbálja fel-le mozgatni az álmennyezetet. Ezt a fajta dinamikus mozgást a műanyag fali ék nem viseli el. Míg az acél feszítő ék igen.

Hondolj csak bele: az acélhoz képest a műanyag olyan mint a takony.


Pontos furatok készítéséhez létezik ütvefúras nélküli vidiás fúrószár. Kék szinnel jelölik.

2022. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!