Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valaki tud olyan duguláselhárí...

Valaki tud olyan duguláselhárítót ajánlani, aki bontás nélkül megoldja a problémát?

Figyelt kérdés

Valahol a WC és a konyha között van a csőben dugulás. Már hívtam duguláselhárítót, aki azt mondta, hogy bontani kell. Ezt szeretném elkerülni és másodszakvéleményt kérni. Már írtam egy cégnek, akik úgy hírdetik magukat, hogy bontás nélkül megoldják, de még nem kaptam visszajelzést (űrlapot töltöttem ki). Nem tudom, hogy ők mit fognak mondani, így továbbra is keresek olyan szerelőt, aki bontás nélkül meg tudna oldani egy 3.emeleti lakás 40 mm átmérőjű csövében a távoli dugulást Budapesten.

Tudtok ajánlani jó szakembert?



2022. márc. 5. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Azért ez elég meredek, hogy látatlanból már egyből bontana.


Nálunk is volt ilyen, de simán megoldottàk 2 óra alatt.


De, ajánlani nem tudom őket, mert ez Szegeden volt.


Mindenképp másik céggel próbálkozz.

2022. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, azért szeretnék több szakit meghallgatni.
2022. márc. 5. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Bontás nélkül is meg tudja neked görényezni bárki, csak az a probléma, hogy ha a konyha 40-es csővel van szerelve, az eléggé alulméretezett. Ebből következik, hogy ha a dugulás oka az elzsírosodás, akkor bár ideig-óráig megszűnik a dugulás, de újra le fog zsírosodni.


Szóval a lényeg, keress egy kifejezetten dugulással foglalkozó céget, spirálozzák meg, az meg fogja oldani a problémát, de mint mondtam, az újra el fog dugulni egy idő után, mert kevés az átmérő.

2022. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

elballagsz egy (mondjuk obiba), és veszel egy vékony duguláselhárító spirált. ez kézzel hajtható, és tökéletes a 40-es cső tisztításárs, illetve a dugulás kikotrásához. talán még ezer forint sincs ez a rugó(5-6 méter hosszú lehet)

nem kell hívni senkit, a jutubon, vagy a TikTokon látsz oktatófilmet.


sok panellakásban ez már tartozék. minden piacon is lehet kapni a konyhafelszerelésnél.

ha sikerült a dugót megindítani, akkor kell forró vizbe szórt trisós levet önteni a mosogatóba..


a szakember te magad légy, a megspórolt pénzen vegyél valamit a gyereknek

2022. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Vissza is adom az épületgépészetben szerzett szakmunkás bizonyítványom és a 15 év tapasztalatom, TikTok, YouTube és Obi mindennek az alapja!
2022. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A görényezésen sajnos már túl vagyunk 😔
2022. márc. 5. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Probaltal mar dugulaselharito granulatumot? Sparos. Forro vizzel mukodik. Eros lug. Ha pl zsirosldas va vagy kajamaradek akkor az leviszi.
2022. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6


A görényezést dugulásos csinálta, vagy ilyen Obiban kapható f.ssal próbálkoztál? Mert azért ez utóbbi hobbi célra van, kb semmire sem használható.


Akkor pedig meg kell kamerázni, hogy mi a probléma.

2022. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, a kihívott duguláselhárító, aki mondta, hogy bontani kell, ő próbálta meggörényezni, de "hamar elakadt". Ezután mondta, hogy bontani kell. 😔


Sajnos ez egy 130 éves épület, utólag beépitett fürdőszobával, nagyon vékony csővel, darálós WC - vel. De mivel nem dobtunk, öntöttünk bele semmit sima WC papíron kívül, nem tudom elképzelni, hogy olyan nagy, és csak bontással megoldható probléma lenne.


A cég, aki elvileg most fog kijönni (bár még nem reagáltak az elküldött űrlapomra, de hétvége van), elvileg rendelkeznek csőkamerával és remélem, hogy ha kijönnek, hozzák is magukkal.

2022. márc. 5. 19:56
 10/10 anonim ***** válasza:
A csogorennyel ovatosan,nekunk 30 centis lyukat vert ra es az idiota a vegen meg se kamerazta,igy nem lattuk a lyukat. Parszor rahuztunk,lement,jah hatul a falon meg a lenti helyiség szarra azott. Mivel a fürdő be van burkolva,emeleti tetot kellett bontani (cserep le,leceket vagnk,folia bontas) es letrarol cserelni. Egy elmeny volt.
2022. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!