Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyon _drága_ helyen élünk,...

Nagyon _drága_ helyen élünk, vagy ellenkezőleg, ezek a munkadíjak hétköznapinak számítanak errefelé? Szobafestés, glettelés, fóliázás, takarítás. Igaz mi mindkét ingatlannál számlát kértünk (esetleges garanciális javítások miatt) mindegyik mestertől.

Figyelt kérdés

Öt festőtől kértünk árajánlatokat, és az agyagköltség sajnos úgyis annyi, amennyi, de a munkadíjak picit soknak tűnnek így elsőre.


Az egyik lakás Debrecenben van, a másik családi ház Hajdúszoboszlón.

(Kelet-Magyarország.)


A háznál három nagyobb helyiséget (3x4, 4.5x5, 5x5) kellene glettelni, festeni, stb (lásd. fent), a lakásnál csupán a szobát és a konyhát (5x4, 3x3). Többi helyiség kiváló állapotú.

Kis (azaz nehezen hozzáférhető/megmunkálható) helyiségek nincsenek egyik ingatlannál sem.


A házra 310.000 (legolcsóbb) és 395.000 (legdrágább) forint közötti munkadíjakat számoltak ki nekünk.


A lakásnál 190.000 és 240.000 forint között jönnének dolgozni hozzánk.


Megkérdeztük mennyi időre számítsunk körülbelül, azt mondták, hogy a lakásnál három, maximum négy nap alatt végezne az öt festő (száradási időket természetesen nem beleértve), igaz egyikük öt napot említett, a háznál (érthetően tovább tartana) öt, legfeljebb hat nap alatt kész lenne bármelyikük, ha minden rendben megy (nem kell hálózni, nekik sem jön közbe semmi, gyorsan szárad, stb). Szerintem ha lenne alkalmazottjuk, még ennél hamarabb is végeznének...


Ilyen díjakért dolgoznak mostanság három, meg öt nap munkáért (még ha számlával is...), vagy "szerencsénkre" már megint kifogtuk a lehető legdrágábbakat?



2022. márc. 5. 20:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nalunk tavaly egy ismerosnek a 64 nm es panelre tobb mint 600 ezret mondtak,anyag +munkadij,en is elajultam. Ilyen arak vannak. Nekunk 6 muanyag ablak es egy bejarati ajtora nem volt eleg a masfel millio. Egy dugulaselharitas 70 e ft volt,jo hozott egy uj wc cseszet,de akkor is.
2022. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Nekem az 50nmes panelra teljes villanyvezeték cserére mondtak 500-620 ezret.


4 embert kerestem, 2 elmondta hogy számolja a munkadíjat.


Az egyik út: 100nm 600 ezer így az 50nm fele.


A másik tett egy 100000es anyagárat és 520000 munkadíjat. Négyzetméterenként 10000re jön ki. Természetesen mivel ilyen ajánlatokat kaptam, sajnos a munkát nem adtam ki senkinek sem, mert 1) azt tapasztalom, hogy az árazás irreális, tuti nem ér ennyit az egész 2) a munkadíj számítás abszolút inkorrekt. Mivel nem az egész effektív 50nmen dolgozik, így nem fogadom el se a 100nm 600000 felét, sem az ahány nm annyiszor 10000et. Ez cigánykodás már bocsánat. Úgyhogy minden marad így. Ha baleset lesz baleset lesz, de nem vagyok hajlandó hitelbe verni magamat ezért. Nincs olyan komoly probléma, csak rendbe akartam rakatni a villamos hálózatot is. De így felejtős.

2022. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Aki annyira sem képes, hogy kifesse a saját lakását -avagy játssza az urat ill. úrinőt- az fizesse meg amit kérnek a melóért.
2022. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És glettelni (elfogadható [nem holmi DIY...] minőségben) is gondolom mindenki tud, csak nekünk "úri" családnak kell szakembert hívnia.
2022. márc. 5. 22:33
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

A szobafestés nem egy agysebészet.

Akinek meg derogál bepiszkolnia a kezét, az ne sokallja a munkadíjat attól aki dolgozik.

2022. márc. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tehát akkor szerinted ezek a díjak a megszokottak, nincs bennük túlzás, átlagos árak?


(Időnk és tapasztalatunk nincs, nem a piszkos kezektől tartunk.)

2022. márc. 5. 22:37
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Hol drága ez?

Szerinted mi lenne a normális ár? Valaki dolgozzon és éljen meg napi 4000 forintból?

Én külföldön élek nálunk kb két fős festő brigád napi bérére elég.

2022. márc. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Tehat a legolcsobb is napi 62.000 keres a hazon ha ot hivod es vegez 5 nap alatt.

Az nem derul ki hogy tudod e hanyan dolgoznak az adott festonek. Egyedul megy felmerni, de lehet mikor kezdodik a munka akkor 2-3-an mennek.

A 310.000 az brutto, de ha nem is ad szamlat akkor sem viszi haza mindet mert az uzemanyagot ki kell fizetnie, a munkasauto fenn kell tartani biztositast fizet ra, karbantartja, szerszamokat vesz es potolja oket ha elhasznalodik, tonkremegy.

Igen, igy is draga de csak gondolj arra hogy ha van alkalmazottja akkor annak is napi 20.000-et ki kell fizetni, sajat maganak is kell fizetest adnia, a vallalkozasnak is kell profit, konyvelot kell fizetni, jarulekokat, adokat.

Termeszetes hogy nem napi 20.000 forinttot visz haza mint az alkalmazottja mert kulonben nem eri meg vallalkozni.

Mikor elmegy ingyen felmerni, dolgozik a felmeressel, arajanlattal, te meg vegul nem ot hivod festeni az neki minusz. Ahhoz hogy plusszos legyen a biznisz, neki az arakba bele kell kalkulalni ezeket. Ha pedig ot hivod akkor sajnos vagy nem sajnos de te es a tobbi ugyfel fizetni meg az idejet amit azokra az emberekre pazarolt akik nem hivtak ot festeni.

2022. márc. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Hát ne is haragudj, de ezek nem drága ajánlatok.
2022. márc. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Pontosan, amit a 8-as ír. Sosem számoltok azzal, hogy van rengeteg fogyóeszköz, kopóeszköz, stb. Még festőknél is! Plusz a céges autó.


Nem tudom hogy gondolják egyesek azt, hogy úgy működnek a dolgok, hogy annyit keres a melós, amennyit elkér... Ez nem így működik! Ez ha így működik, annál garantált előbb-utóbb a bukás, a sírás! Minden cég, akkor is ha csak két-három emberből áll, ott állandó havi fizetés van, meghatároznak egy havi bért, csak így lehet csinálni, másképp nem hosszúéletű a történet, mert ha hazavinnék ezt a tőled elkért 300e-et az öt napért, és így tesznek minden melóhelyen, akkor honnan rántják elő a pénzt arra, ha a kocsi lerobban? Tudjátok mindannyian, hogy mennyibe kerülhet egy aprónak tűnő/hangzó hiba egy autón, egy kis bisz-bxsz és 100.000... Ha kell bármilyen új gép, eszköz, mert a régi kuka??? Eleve kettőt kell tartani mindenből legalább, ezekbe is az alkatrész drágább gépeknél lehet egy vagyon stb.

2022. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!