Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy új kondenzációs kazánnak...

Egy új kondenzációs kazánnak mennyivel jobb a hatásfoka a régi kazánokkal szemben?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Saunier Duval SD 30 KLO-as kazánom van és ezt szeretném lecserélni egy modernem kondenzációs kazánra. Az a kérdés, hogy az általam kinézett Ariston Clas X 24 CF Combi kazán mennyivel jobb? Azt tudom, hogy ez kombi kazán és így nem kell hozzá bojler, de ezen kívül megéri-e lecserélnem egy ilyen kazánra. A ház 120nm és radiátorral van megoldva a fűtés, a ház szigetelve van.

2022. márc. 8. 21:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy jobban járnék, ha vennék használtan egy kombicirkót? Ez azért jobb megoldás, mert olcsóbb és kiváltaná a villanybojlert.
2022. márc. 8. 21:02
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Milyenek a radiátoraid? Hány fokon mennek, amikor normális meleg van a házban? Mert ha 60-80, akkor teljesen felesleges a kondenzációs kazán, vagy nagyobb méretű radiátorokra is cserélni kell.
2022. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Én biztos megtartanám addig a régit,ameddig müködő képes.

A V.bojlert se dobnám ki,mert ez víztakarékosabb,és nem kell állitgani zuhanyzásnál.Kényelmesebb a gáznál.

2022. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kazánon olyan 80% körülire van állítva az FV hőmérséklet szabályozó.
2022. márc. 8. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom ez a hőfok mennyit jelent,de ezeket a kazánokat sem érdemes 65 foknál magasabbra állitani. A kondenzációst mg max 58 ra állitják.

Akkor most azon gondolkodjál el,jól vannak e méretezve a radiátorjaid .

2022. márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
6-7-8 száz ezres költségre számíts a cserénél. Ezt mérlegeld . Max ilyen 55 fokos vízzel gazdaságos. Tehát lehet hogy radiátorok is kellenek nagyobbak. Ez plusz költség. Ha eleve mind régi öntvény akkor azokat lapradiátorra kell cserélni. Pénz pénz pénz
2022. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg alul vannak méretezve a radiátorok.
2022. márc. 9. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt nevezed te régi kazánnak?


Kb. soha nem hozná be a csere az árát.

2022. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem se. De az a baj, ha pl tönkremegy a mostani, mit tudok csinálni? Nem cserélhetem már csak új kondenzációsra ami egy vagyon.
2022. márc. 13. 22:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, de ezt felesleges lecserélni. Mehet még 10 évig is.
2022. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!