Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűrészporos tapéta felrakása...

Fűrészporos tapéta felrakása kb mennyi meló?

Figyelt kérdés

Csak szeretném tudni, hogy mire számítsak, a falról tegyük fel teljesen elő van készítve.

Valahol olvastam, hgoy egy nappal előtte alapozni kell majd a ragasztóval (ez nem tudom emnnyire fontos), de egy sáv felrakása kb hány perc? (ahogy számoltam 3,5*3,5-es szobában lesz olyan 28 sáv (plusz ajtó ablak beszabása.)


2022. márc. 18. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy fél napod biztos elmegy vele, főleg, ha nincs rutinod.

Nem ragasztóval kell alapozni. Felkensz egy vékony réteget a falra, egy vékonyat a tapétára. A csíkot félbehajtod úgy, hogy a ragasztós része összeér, és akkor nem csapod oda semmihez meg nem tekeredik. Fent a falra illeszted, és simító kefével lehúzod, kisimogatod alóla a levegőt. A két réteg ragasztó csúszik egymáson annyira, hogy tudd mozgatni, igazítani.

A fűrészporos tapétával könnyű dolgozni. Nem kell a mintát illesztgetni, jól simítható, ha a méret stimmel, nyert ügyed van.

2022. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tennék hozzá, hogy a tapéta ragasztózása után kell várni egy kicsit, hogy a papír beszívja a ragasztót és megpuhul töle. Illetve fel kell jelölni a tapéta felső vonalát a falra. Bátyám festőként mindig kicsit, 10-15 centivel hosszabbat vág, és van neki ilyen széles spakliszerű vasa, ő smetalinnak hívja (németeknél leste a technikát).

De a magyar neve is lepke:

[link]


Felrakás után azt nyomja a vonalhoz, és mellette letépi, így a tépés után nem is látszik a tapéta széle, mintha szikével lenne végva, mert szöszösen szakad. Így csinálja alul meg felül, nem méreget minden csíkot. Neki egy ekkora szoba lazán megvan egy óra alatt. Nálam is pilanatok alatt felszórta a fürészporos tapétát. Csöveknél is érdemes tépni, mert nem is látszik hol illeszted utána össze.

2022. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz az infót. Igazából az a terv hogy vagy én megcsinálom, vagy, ami mégjobb lenne szerzek segítséget, és kiváncsi vagyok mennyit kéne ajánlanom. Festő 100e-t kérne ezért (2500-al számolva/nm), pedig szerintem se lehet több neki pár óránál. Szóval próbálok valakit keresni szegeden, aki mondjuk egy 20-asért segítene.
2022. márc. 18. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!