Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megbüntethetnek-e, ha engedély...

Megbüntethetnek-e, ha engedély nélkül tesszük át a vizesblokkot?

Figyelt kérdés

Egy szövetkezeti fenntartású lakásban a szövetkezet elnöke nem engedi, hogy áttegyük a konyhát a nappaliba.

Mivel neki 8 házzal odébb megcsinálta ezt a szomszédja, és hangos, zavaró stb.


Szóval száraz szoba felett csak száraz szoba lehet, a vizes pedig vizes felett.

A mi lakásunk földszinti, alattunk tároló van.


A közös képviselő szerint, aki évente jön vízórát olvasni, a házban ennek ellenére több lakásban is át lett téve a konyha…


A szövetkezet valószínűleg nem jönne utólag ezt ellenőrizni.


Meg merjük-e lépni a konyha átrakást?


Köszi előre is a válaszokat.



2022. márc. 22. 07:43
A kérdező szavazást indított:
Igen, át merném tenni
Inkább nem tenném át
13 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Bocsásd meg a tájékozatlanságomat, de mit jelent, hogy "szövetkezeti fenntartású"?

Nem te vagy a tulajdonos, hanem a szövetkezet?

Mert akkor azt kell csinálnod, amit a tulajdonos enged, vagy nem enged.


Ha te vagy a tulajdonos, nekem a saját lakásomnál eszembe nem jutott volna megkérdezni.

De ha már egyszer megkérdezted és...

"Egy szövetkezeti fenntartású lakásban a szövetkezet elnöke nem engedi, hogy áttegyük a konyhát a nappaliba."

...akkor felhívtad magadra a figyelmet és tuti, hogy rád fognak szállni.

2022. márc. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerinted hány lakás tulajdonos örülne annak; ha az albérlője, az engedélye nélkül átalakítja a lakását?
2022. márc. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocs, a lakás tulaj en vagyok, maga a ház szövetkezeti.
2022. márc. 22. 08:07
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval ez nem egy társasház hanem lakásszövetkezet, így jön képbe a szövetkezeti elnök.
2022. márc. 22. 08:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én sem tudtam, hogy milyen manapság a szövetkezeti lakás (az 50 évvel ezelőtti verziót ismertem), ezért elolvastam ezt és ennek alapján én nem merném áttenni.

[link]

2022. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: kifejtenéd, hogy miért ez alapján? Ebben a leírásban nincs semmi különös.
2022. márc. 22. 08:24
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

2+ Ha tied a lakás az már más téma, így kellett volna kezdened a kérdést..


Mit tartalmaz e téren az alapszabályzat?


A lakásszövetkezetek a gazdasági társaságokhoz hasonlóan a cégnyilvántartásba történő bejegyzéssel jönnek létre és a székhelyük szerint illetékes cégbíróság veszi nyilvántartásba őket, illetve ezen bíróság látja el a törvényességi felügyeletüket is.


A lakásszövetkezeteknek a legfőbb szerve a közgyűlés, a közgyűlésen például lakásonként (használati egységenként) csak egy-egy szavazatot lehet figyelembe venni, tekintet nélkül annak méretére.


Tehát, ha a lakok több mint a fele bele egyezik a konyhád átrakásába, akkor az elnöknek nincs választása engedélyeznie kell az átalakítást.

Ha nincs engedélyed a munkára az elnök bíróság elé viheti az ügyedet.

2022. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

A saját lakásodon belül azt csinálsz amit akarsz.

Akár szövetkezeti, akár társasház.

A szövetkezeti lakásokban annyi a különbség, hogy nincsenek közös területek, a szövetkezet rendelkezik felette.

Egyébként nagyon elavult konstrukció, már rég meg kellett volna szüntetni ezeket.

2022. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Azért ez így nem igaz, hogy azt csinálsz amit akarsz, mert tiéd a lakas. Főfalakhoz nem nyúlhatsz, új ablakot nem nyithatsz...


Közgyűlésen kérj szavazást. Ez a legtisztább.

2022. márc. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 puritan ***** válasza:
58%

A tulajdonosa a lakásnak te vagy. A lakásszövetkezet a társasház fenntartását végzi. Semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz a lakásodban. Be sem léphet ellenőrizni ha nem kívánod beengedni. Vagyis nem szerezhet konkrét tudomást róla, hogy mi van a lakásban. Az, hogy a szomszéd néni mit pletykál, az nem számít.

A lakásszövetkezet nem hatóság, semilyen jogköre, lehetősége nincs megbüntetni. Bírósági pert kezdeményezhet, de annak komoly jogi alapja kell, hogy legyen.

2022. márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!