Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Rigips hangszigetelő gipszkart...

Rigips hangszigetelő gipszkarton segít magában felrakva vékony téglafal hangszigetelésében? Kőzetgyapot stb nélkül? Az ajtó miatt nincs hely vastagabb felépítményhez, csak egy réteg gipszkarton férne el.

Figyelt kérdés

2022. márc. 28. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Humbug. Gipszkarton vastagsag semmit nem fog erni.
2022. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 réteg gipszkarton 10cm acél vázon, közte lépésálló kőzetgyapot, körben az uw profil alatt hézagmentes alátétszivacs. Ez már jó hangszigetelő. 1 réteg ráadásul ragasztott gkarton csak pénzkidobás.
2022. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
A kozeggyapot az hoszigetelo!! Nem szigetel hangot!! Minket is atvertek vele. Minden athallatszik a szobaba. Semmit se ert a kozetgyapot!!
2022. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbit én cáfolnám.

Amikor a tetőteret újítottam fel, akkor kibontottam a régi szigetelést a cserépig.

Minden behallatszott, mintha nem is lett volna ott semmi. Bepakoltam kb 15cm kőzetgyapotot. Hát ég és föld.

2022. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Munkahelyen gipszkartonból van az iroda fala, a másik oldalon műhely ahol flexelnek, kalapálnak, lemezt hajlítanak (és dobálnak) szinte semmit sem hallani belőle!


Meg lehet azt csinálni jól is.

2022. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, igen nyilvan meg lehet csinalni jol, de itt csak egy reteg( 1lap ) ferne el a falon, magaban… az ajto miatt, sajos rendes hangszigeteles nem epitheto ki. Koszi meg 1x
2022. márc. 30. 09:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!