Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos kötődoboz takaróját...

Elektromos kötődoboz takaróját festés előtt vagy után érdemes berakni?

Figyelt kérdés

Fehérek lesznek a falak, így nem is a szín miatt kérdezem, hanem lesz egy-két helyen, hogy falon kívül megy a vezeték, és oda csak festés után lesz felszerelve a kábelcsatorna, viszont ehhez nyitva kellene haszni a kötődobozokat addig.

Esetleg fessem le nélküle, szereljem össze az egészet, majd menjek át a kötődoboz takaróján? Vagy ez nem annyira szükséges?


Köszönöm előre is.


2022. ápr. 21. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem értem, miért festés után akarsz csatornázni...?

Készre lesz festve minden, aztán utána akarsz porolni a fúrással? Dől ki a téglapor, olyan találmány, ami annak látszik, hogy ezt megoldja, az sem oldja meg. Ezen felül fehér és fehér között van különbség. Szóval a kötődobozok fedelét és a csatornát is le kellene festeni. Ha azt szeretnéd, hogy a csatornázás is valamivel esztétikusabb legyen, akkor azt is javaslom, hogy a csatorna két szélét (miután felfúrtad), húzd ki festhető "szilóval" (tömítővel), sőt azt a rést is, ami keletkezik a csatornafedél és a csatorna között. Nem gondolnád, de lényeges lesz a különbség.

2022. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Igazából pont azért akartam festés után felrakni, hogy ne látszódjon a csatorna alatt, hogy más színű a fal (ameddig nem ér be a kis ecset). Így akkor igazad van, felrakom, jó tipp a festhető "sziló", így egységes lesz a fal színe és a csatorna is menni fog hozzá. Köszönöm!
2022. ápr. 21. 17:08
 3/14 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
De miért nem csöveket be a kábelnek? 🙄
2022. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
...teszel...
2022. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lehet panellakás, lehet csak nem szeretne hornyot javítani, mert nem tud szépen javítani stb.

Ha arról van szó csövet sem feltétlen kell rakni, MBCU-t berakhatod vakolat alá, elég egy vékony horony, csak tudni kell hol van, ne fúrd el. Nem mindenki (bár tény, hogy nem a többség) tartja élhetetlennek azt a teret, ahol fut egy vékony kábelcsatorna, valaki úgy van vele, hogy ennyit nem ér az egész, hogy vések, javítok, glettelek, inkább felteszek egy vékony csatornát, engem nem zavar.

2022. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
Akkor inkább MMFal, ne MBCu....
2022. ápr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

:D

Miért?

2022. ápr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én külön lefestettem a dobozfedőket egy kartonpapíron a festéssel egyidőben, ugyanúgy 3 rétegben, így nem pattan le vagy válik fel a festék szereléskor, a szín viszont teljesen passzol.
2022. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Panellakásról van szó, és ahol panelt vált a falban elhelyezett csatorna, ott nem lehetett áthúzni az új kábelt, így 1-2 sarokban kint kell elvinnem. Nem zavar annyira ez a megoldás, mintha álmennyezetet kellett volna csinálni az egész lakásba, hogy el tudjon menni minden vezeték.
2022. ápr. 22. 09:29
 10/14 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
Értem.
2022. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!