Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Akik mostanában cseréltettek...

Akik mostanában cseréltettek ablakot panelban, mennyibe jött ki nektek?

Figyelt kérdés

330x150es ablak


240x260 erkélyfal


90x150 ablak


770-1millió közötti árajánlatokat kapok, béepítéssel együtt.



2022. ápr. 25. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

reális sajnos...


Arra ügyelj, hogy a szerződésben mit írnak le "beépítés" alatt.

Tehát, hogy csak kiékelve, purhabozva beállítják az ablakot a végleges helyére, vagy pedig részletezve van az összes többi szépészeti feladat: a takarólécek feltevése (kívül-belül), párkányok beragasztása, stb. stb....


mert ez még jelentős többletmunka, ill. többletköltség lehet, ha nincs benne.

2022. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos elhalasztottam 2 éve, akkoriban 500-550 volt, bár volt aki 1milliós árat adott akkor is :D


Ha esetleg tudtok megbízhatóbb, reálisabb áron dolgozó brigádot, jöhet privátban is.

2022. ápr. 25. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk (nem panelben) az ablaknet.hu csinálta, de nem tudom összehasonlítani az árat, mert kb. 10 ablak volt + egy erkélyajtó.
2022. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ránézésre sem az olcsó kategória :D
2022. ápr. 25. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol tart a dolog, én decemberben cseréltettem, elég nagy szórás volt. A 4-500 ezres ajánlatokról hamar kiderült, hogy ha az igényeim szerint akarom, akkor rögtön sokkal több. Kaptam 900 ezer és 1,5 millió közötti árakat.


Amit javasolni tudok, szerintem nekem is ugyanilyen panelom van:


Ha teheted, akkor 3 rétegű üvegezést kérj meleg peremeset és valami minőségibb profilt. Nekem csak sima 2 rétegű van, de utólag nagyon bánom, mert bár valamennyi zajt felfog, de azért nem egy csoda.


Redőnyök: Érdemes külön felrakatni valami minőségibbet. Persze általában komplett ajánlatokat adnak, de nekem a halálom, mikor befénylik a redőny két oldalt mert nem zár rendesen, vagy csak érződik, hogy gagyi az egész. Volt albérletem, ahol mondjuk sokkal szarabb volt, de volt olyan ahol a legnagyobb napsütésben is koromsötétet csináltam odabent.


Az esztétika sem feltétlenül mindegy. Volt olyan ajánlat, ahol pont a redőnyök miatt toktoldókat rakott volna az illető, így kisebb az ablak, de felül nem látni bele a redőnytokba, és igényesebbnek néz ki.


Gondolom a 90x150 a szomszéddal közös folyosóra nyílik. Hát utólag ide biztos, kifizetnék egy sokkal jobb üveget aminek 40+ deciben hangszigetelése van.


Vagy erkély végfal. Itt a stadúr+ablak és ajtó+felső fix ablak közé szerintem érdemes berakatni valami masszívabb bordát, toktoldót. Én ha erősebben becsapom az ajtót akkor az egész szerkezet beleremeg.


És ja, hát nem mindegy mi van az árban. Általában csak beépítés maga. Nekem az erkélynél 2 oldalt purhabbal beragasztott 4 cm EPS-re ragasztottak purhabbal gipszkartont oszt nesze. Vissza kellett bontani és felfalaztuk Ytonggal + kívülre kapott hőszigetelést is.

2022. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia köszi a részletes választ. Sajnos három rétegű üvegezéssel meg az általad említett extrákkal ilyen 1.5 milló lenne. Annyit nem tudok rászánni erre :/


Kaptam egy 750ezres árajánlatot, csak az ablakokra (beepites, bontas, stb) , inoutic optimum 2 retegu.


Brutalis hogy fementek az arak

2022. máj. 5. 19:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!