Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a legjobb keverési arány...

Mi a legjobb keverési arány az aljzatbetonhoz?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam, hogy az 2+1+1(kavicsos sóder + 0-4-es homok + cement) az egyrészt veszteséges, másrészt ront a minőségen is. Több alkalmi kőműves is ezt javasolta nekem, nagyobb cégek webhelyeit pedig nem tartom megbizhatónak. "xy mennyiség sóderhez adjon xy mennyiség cementet és vizet és kész a tökéletes beton"

Egyszer(6-7 éve) bedőltem ennek és szép is volt az első pár órában, viszont ahogy kötött, úgy lett porhanyós/málós. Akkor azt mondták, hogy a saját termékükre értették az arányokat(mert elfelejtettek megemlíteni pár adalékot, amit ők hozzárantak, csak ezt a buta ember ne tudja) és ha rendbe akarom tenni, akkor vagy fizetek a felbontásért vagy magam szedem vissza. Itt jött el az a pont, hogy akkor a sürgős igénybevétel mellett ugyan azon anyagokból a kőműves mester készterméke után, nemrégiben sikerült szídnom az anyukáját is egy csőtörés végett, mert mire feltörtem csákánnyal, elvégeztem egy cserkész tanfolyamot is, mert csak úgy vetettem vele a tűzgyújtó szikrát.


2022. ápr. 25. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Te csákánnyal törtél fel betont??? Elképesztő... Hol tehet arról a kőműves, hogy nálad csőtörés volt és Te nekiállsz a betont felcsákányolni, ahelyett, hogy bérelné erre a célra egy gépet?

Egyébként a betonba nem teszünk homokot, csak sóder, cement és nyilván víz.

Rákeresve megtalálod, hogy különböző célú betonoknál mi a keverési arány. Nem tudjuk mit akarsz betonozni.

Betont (ha ki van téve az időjárásnak) nem árt az első héten néha meglocsolni, takarni... Hogy mitől lett mállós, azt nem tudom, ha került bele homok, akkor attól! A Mapei-nek van egy felületerősítő anyaga, a Prosfas, azzal érdemes felkenni a porló betont!


Itt le van írva a különböző célt szolgáló betonok keverési aránya, ha ehhez tartod magad, akkor annak a betonnak jónak kell lennie:

[link]

2022. ápr. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

lehet, hogy porlik a beton..vagy tíz éve kevertem műhelyhez, tárolóhoz betont..csak később tudtam meg a szomszéd kőművestől, hogy a külföldi 25 kg-os cementből kevert beton bizony idővel itt-ott porlik...sajnos igaza lett.


Nem kell homok a betonba, csak igenjó cement. A tetejét meg cementtel szórd meg, és simítsd el.


Az arányt majd más leírja. Én 1:3-at alkalmazom

2022. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!