Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Javítható-e ez a kis vizes...

Javítható-e ez a kis vizes baleset 3 darab laminált cserével?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom, hogy cserélni kell mindenképp, de nem értek hozzá, nem én raktam le, és nem tudom, hogy egészen falig vissza kell-e majd fejteni az egészet, vagy megoldható-e, ha a teraszajtótól (képen szemben) kezdve kiszednénk csak 3 darabot hosszában? Nem olyan rég lett a szoba teljesen felújítva, laminált lerakva, bebútorozva, és jobbról közel egy nagy szekrény van. Sajnos bent volt télen ideiglenesen egy nagy cserepes virág, aminek csak ott jutott hely, és nem vettem észre, hogy 1x túllocsolásnál kifolyt oldalt, és alulra is került, ahol nem tudott felszáradni.



2022. máj. 7. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha volt hagyva tágulási hézag a szélén körbe, akkor elég a 3 db-ot kicserélni, mert nem nyomta szét a többit.

De sajnos akármilyen rendszerű a padló, vissza kell szedni az egészet idáig, pont fordított irányból, mint ahogy le lett rakva.

2022. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Bontható, bár nem biztos, hogy ugyanilyen szépen le tudod rakni. Arra figyeljetek, hogy bontáskor megfelelően jelöljétek melyik darab hová való. Egy szőnyeg esetleg nem jöhet szóba?
2022. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval ezekről lenne szó:


[link]


Látom van mód cserére, hogy nem kell felszedni az összeset, ilyen ragasztós megoldás. Ha vissza kell fejteni az egész szobát, akkor inkább szőnyeg lesz. Tudom, hogy a javítás nem lehet olyan szép, de ahogy most néz ki, attól csak jobb lehet. Ezeket a videókat találtam hirtelen, igaz, ott egyetlen darabot cserél ki, és nem falhol kapcsolódó:


[link]


[link]


Nálam nem pont ilyen a felállás, de gondolom megoldható.

2022. máj. 7. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha van körfűreszed, és akkora gyakorlatod benne, hogy ezt elsőre meg tudod csinálni, akkor hajrá. Én inkább felszedném a padlót, az tényleg fél óra, visszarakni szintén, vágni már nem kell, csak meg kell jelölni a sorrendet.

A szekrényt meg át lehet tenni a lentmaradó oldalra

2022. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk megmondták a szakemberek, hogy nem lehet visszaszedni padlót, mert szanaszét törnek az illesztéseknél. Ehhez képest fél óra alatt visszaszedtük és egy darab hiba sem lett rajta... Azt mondom álljatok neki.
2022. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt sajnálom az egészben, hogy csak nappal látszódik, és csak akkor, ha a redőny fel van engedve, este villanynál semmit nem látni belőle. Most egyelőre így marad, majd egy meszelés alkalmával keríthetünk rá sort, de az is lehet, hogy szőnyeg lesz, végül is oda szekrény elé pont illene egy.


Amúgy találtam még egy érdekes megoldást. Ha ez működne úgy is, hogy egy nagyobb réteget lecsiszolnánk a felpúposodott részből, és nagyon türelmesen ráfesteném a megfelelő színt és mintát, akkor egy próbát megérne, persze csak akkor, ha elcseszem, tudom, hogy amúgy is cseréltük volna:


[link]


Itt csak azt nem tudom, hogy ez milyen festék, és mennyire állja a nedvességet, ha néha fel kell törölni. Persze megtehetem, hogy ott kihagyom óvatosan majd, és körbetörlöm kézzel.

2022. máj. 7. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, hogy szedjétek vissza nyugodtan, semmi baja nem lesz. Ne sajnálkozz, hanem csináld, hogy legyen belőle valami.
2022. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem fogjátok elhinni mi történt, amikor felmelegedett. Mivel tetőtéri szobáról van szó, itt nem ritka nyáron a 30+ fok sem (vagy több), de most extrém melegek voltak az elmúlt hetekben, és úgy tűnik, a kiszáradás elég szépen helyrehozta a púposodást. Ugyan van egy kis szépséghibája, egy helyen nagyon lejött a textúra réteg, de most olyan szinten nem látszik, hogy emiatt nem indokolt se a szőnyeg, se a csere. Nagyon oda kell irányítani valaki figyelmét, hogy észrevegye. Távolról meg még ennyire sem látszik.


[link]

2022. máj. 31. 02:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!