Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Központi fűtéses társasházban...

Központi fűtéses társasházban gázcső levágása?

Figyelt kérdés
Adott egy központi fűtéses társasház, ahol jelenleg az egész lakásban egyetlen gázcső van ami a konyhában a gázfőzőlaphoz megy. Indukciós főzőlap beszerelése miatt szeretném a gázcsövet levágatni, mert esztétikailag nagyon csúnya és útban is van az új konyhaszekrény miatt. A probléma hogy ugye nincsen a lakáshoz külön gázóra, így elzárni sem lehet a gázt csak egyben az egész lépcsőházban. Mi a menete, hogy lehet ezt megoldani? Meg kell-e terveztetni, valamint milyen költségei lennének ennek az 1méteres cső levágásának?

2022. máj. 12. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs rajta elzáró? Akkor vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóval, mert szerintem az esetedben akármilyen gázszerelő se nyúlhat hozzá, csak ők vagy a velük szerződött szaki.
2022. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Google: gáz megszűntetése.


[link]


Szívesen!

2022. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

A gáz megszüntetése egy ingatlanban, egy kolosszális ötlet.

Főleg, ha soha többé nem akarod majd eladni.

2022. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

#3:

Pedig sokan csinàlják, bár sok értelmét nem látom.

Ha nem használja, le lehet dugóztazni. Akkor az amúgy is csekély gázdíj (évente 10-12e) is lecaökken valami minimàlra.

Annnnyira csak nem csúnya egy gázcsonk.

Persze az ő lakása 😀

2022. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos igen sok újsütetű háziasszony áll neki áttervezni az új lakását, hiszen a tervezőmérnökök nem értették a dolgukat. Azután egy hirtelen ötlettől vezérelve a szobából legyen a konyha, a konyhából meg a fürdőszoba. Ha villanysütő volt akkor gáz legyen, ha gáz volt akkor meg villanytűzhely legyen. Ezt a falat törjük át, az ajtót meg falazzuk be.. stb..stb...

Természetesen mindenkinek a magánügye, csak sok esetben a hülyeség párosul a lendülettel...

2022. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy elzáró csap bizonyosan van a gázcsöveden. Azt meg lehet tenni, megcsinálja a szolgáltató, hogy ledugózza, leplombálja, és akkor nincs gáz szolgáltatás, nem kell fizetni.

A levágás már sokkal bonyolultabb történet, szerintem nem érdemes megcsinálni (ha lehet egyáltalán).

2022. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

“ és akkor nincs gáz szolgáltatás, nem kell fizetni.”


Fizetni attól még kell valami készenléti (jellegű) díjat.


Ezért is értelmetlen ba.szakodni vele, panelban alapból havi 1000-1500 pénz a gáz akármennyit is hasznàlod.

2022. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Édesanyámnál nincs semmiféle készenléti díj, mióta lezáratta, ez alapján írtam, amit írtam. Szerintem logikus is. Lehet, hogy más szolgáltatónál máshogy van.


"Ezért is értelmetlen ba.szakodni vele, panelban alapból havi 1000-1500 pénz a gáz akármennyit is hasznàlod." Nem feltétlenül. Ha a kérdező mindenáron villanytűzhelyet akar, akkor nem fog semmilyen készüléket rákötni a gázcsonkra, a golyóscsap elzárása meg nem biztosít megfelelő minőségben szivárgás ellen, le kéne dugózni azt a csonkot, ha nincs készülék rákötve.

2022. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!