Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van annak akadálya, hogy a...

Van annak akadálya, hogy a wc-t máshova rakják a lakásban? Mennyire mozgatható wc helye a lakásban?

Figyelt kérdés

Majd jön szakember megnézni, de lélekben szeretnék felkészülni rá, hogy mi várható. Nagyon nem szeretem a mostani wc-t, nagyon pici. Átraknám egy másik szobába és a helyére szekrényt tennék.

Ahova átraknám a fal másik oldala. Vagyis nem pontosan a fal másik oldala, hanem úgy van, hogy a wc háta mögött van egy fal, utána kb. fél méter üres tér (mi strangnak szoktuk hívni, de valószínű nem ez a helyes szó rá), utána megint fal és ide szeretném átrakni a wc-t.

A legjobb lenne, ha az új szobában is még arrébb lehetne rakni, de már annak is örülök, ha legalább a másik szobába átkerül.


2022. máj. 19. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A WC-t szobában tartjátok????

A vízvezetékek a meghatározóak, ezt csak a szakember tudja a helyszínen megmondani. De nem feltétlen van értelme.

2022. máj. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
szobába???????
2022. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szobára most úgy gondoltam, mint másik helység 😂 Wc is egy szoba, fürdőszoba is egy szoba, konyha is egy szoba, nappali is egy szoba.

Az most egy ilyen raktárszoba, ahova átrakni szeretném. Ott van a mosógép, szárító, sőt mosdókagyló, csap is, meg viszonylag nagyobb szabad terület, így kényelmesebb lenne ott a wc. A mostani hely tényleg egy lyuk, oldalról kell ráülni a wc-re és egy magasabb embernek a térde a falhoz ér mikor rajta ül.

A másik helységben legalább nem lenne klausztrofóbiás érzése az embernek. Ha arrébb is lehetne rakni a szobában (nem csak a fal másik oldalára), akkor még értelmes elrendezése is lenne.

2022. máj. 19. 12:02
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

#3

A vécé nem szoba, hanem mellékhelyiség, ... csak hogy ne legyél fogalomzavarban!

A vécét meg gond nélkül áthelyeztetheted oda, ahova tervezed, mert a leírásod alapján ott a víz és és a lefolyó is.

Mellékgondolat:

Ettől még a jelenlegi vécét is megtartanám, mert sürgető szükség esetén még jól jöhet és a lakás értékét csak növeli.

2022. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Hát igen, elég félreérthető a szoba szó használata... VAn erre kiváló magyar szó: helyiség.


Fel tudod törni a másik helyiség padlóját, és megcsináltatni a lefolyóhoz / csatornához vezető csövet?

2022. máj. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4

Köszi, nem vagyok fogalomzavarban.


Nem gondoltam, hogy ha egy helyiséget szobának nevezek ennyire megkavarja az embereket 😂 Gondoltam szobának írom le, mert igazából tök mindegy mi van benne, tarthatnék most ott én kicsi pónim gyűjteményt is vagy lehetne egy kis gyerekSZOBA is, amit át akarnék alakítani, akkor is csak az lenne a lényeg, hogy át tudom-e oda rakni wc-t vagy sem 😅

2022. máj. 19. 12:28
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha hátsó kifolyású a WC (hátul megy a falba a kulacső), akkor könnyebben át lehet tenni.

Ha alsó kifolyású, akkor hatalmas bontással jár a meló, és nem is biztos, hogy megvalósítható

2022. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy WC-helyiségnek 0,8x1,0 méternek kell lenni. Ha ilyen, akkor másnak is van. Megéri a költségeket?
2022. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az egész lakás felújjítás előtt áll, így is-úgy is szét lesz verve. Azt hiszem az már akkora pluszt nem fogok okozni költségekben.
2022. máj. 19. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
9: akkor meg a vízvezetékszerelőt kérdezd....
2022. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!