Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üdv! Újítjuk a kockaházunkat,...

Üdv! Újítjuk a kockaházunkat, de ugye véges a keretünk. A szigetelés a “muszáj” kategóriába tartozik-e, hogyha a falazat kisméretű téglából áll?

Figyelt kérdés
Van, akinek szintén kádár-kockája van és nincsen leszigetelve? Tapasztalatokat ezzel kapcsolatban szívesen olvasnék.

2022. máj. 19. 13:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
a kádárkockák hőszigetelése tragikusan rossz....
2022. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
6%
Soha nem fog megtérülni, mert egy olyan elavult szerkezetre már minimum 20 centis szigetelés kell, a födémre 30 centi kőzetgyapot, a padló alá 10 centi XPS. Csak akkor érdemes pénzt önteni bele, ha pályázatból kijön a nagy része.
2022. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
És ha lyukacsos téglából készült a kockaház?
2022. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Látványosan olcsóbb lesz a fűtésszámla egy jó födémszigeteléstől és nyílászárócserétől.

A hőszigetelés viszont soha nem fog megtéárülni.

2022. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Kádárkockánk van és csórók vagyunk.

Ezért csak a padlást és az északi falat szigeteltük. A padlást házilag, anyagköltségen.

A teljesen jó, jól záródó faablakainkat sem cseréltük le, csak hőszigetelt üveg került beléjük.

Tapasztalatunk alapján esetünkben ez bőven elég.

2022. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

5# Hú ez nagyon jó! Pontosan ezen gondolkodtam én is hogy csak az északi oldalt.


Megtennéd, hogy megírod mivel lett szigetelve, milyen vastagon?

2022. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

#6

20 cm-es EPS 80-al

2022. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
4%
Add el most drágán és nemsokára úgyis összeomlik az ingatlanpiac,akkor majd tudsz venni újépítésűt féláron.Csak egy madár költ tízmilliót egy hatvanas évekbeli romhalmazra.Addig menj albérletbe.
2022. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Albérlet😁 Tényleg nagy ötlet más zsebét tömni. Kérdező a padlást szigeteld le plusz korszerű ablakokat ajtókat tegyél. Már ezek nagyságrendi javulást hoznak. Tapasztalat. Szigetelésre nem tellne nekem most de egyébkènt se térülne meg szerintem se legalábbis az én életemben.
2022. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%
😬 összeomlik az ingatlanpiac
2022. máj. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!