Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy 2 szobás...

Mennyibe kerül egy 2 szobás családi ház komplett villamos hálózatának a teljes cseréje kb?

Figyelt kérdés

A villamos hálózatom épp nem a legjobb.

Fel lett nagyjából újítva, de ez a sz.rból várat építünk kategória nekem nem igazán jön be.

Alapban az egész hálózat a padláson van kiépítve, a kötődobozok is ott vannak, alapba ez nekem már nem tetszik, mert nem egyszer volt olyan, hogy a kinti villanykapcsolóból és a lámpából folyt a víz, a páralecsapódás a hőmérséklet különbség miatt. Jó, ezt végülis megtudtam oldani egy kis sziloplaszttal, de akkor is, nem szeretem az elektromos rendszerben a nedvességet.

Alapjáraton az áramkörök kialakítása sem megfelelő, szinte semmi nagy fogyasztónak nincs külön áramköre (bojler, mosógép is mind olyan körökön van, amin megy más is, egy lámpa vagy akármi kisebb dolog), nincs külön bontva a világítás, a dugaljak körei, van 2 db felfúzött konnektor is, tehát mind vegyes áramkör, C16-os kismegszakító bedobálva mindennek oszt jóvanaz... (1 fázis, 25A van jelenleg a házban összesen). Annyit csináltattam, hogy ne legyen életveszélyes, hogy a padláson szabványosan megcsináltattam, hogy a régi rossz aluvezetékeket cseréljék ki rézre, tehát már réz van, alu mindenhonnan ki lett iktatva), mert csak erre volt anno keretem, de életveszélyes volt, így muszáj voltam valamit csináltatni akkor gyorsan.


Azt szeretném, hogy a padlás teljesen legyen kiiktatva, tehát idebent legyenek a kötődobozok, a falban a vezetékek, mint a legtöbb helyen, ahol eddig jártam, külön világítási áramkörök, külön dugalj áramkörök, nem 6 dugalj egy áramkörön, 5 párhuzamosan kötve és hasonlók.

Külön áramkörök a fürdőben, konyhában ugye a nagyobb áramfelvételű cuccoknak nem árt, ha nem egyen megy a botmixer, a kávéfőző, a mikro meg a vízforraló, mellé még egy hütővel, ahogy jelenleg is van.

Normális villanyóra szekrény, tehát szabványos, 1x32 amper szerintem elég nekem, kombinált tűzhelyem van, nem is tervezem full elektromosra cserélni, megfelelő nekem.

Normális megszakítók (most valami GMV nevű kínai vackok vannak benne), több ÁVK, oda ahová kell, azok is minimum Schneider vagy valami jobb minőség). Kb ilyen igényeim lennének.



2022. máj. 28. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 1 fazisod van teljesen mind1 hogy kulon vannak-e a nagyfogyasztok … 25A nagyon sok mindenre eleg , tobb nagy fogyasztot is elbir egyideuleg a lenyeg hogy ne egy idoben induljanak . Az meg hogy egy koron vannak dugaljakmeg a vilagitas siman jo . A foldeles ugy is kozos lesz .
2022. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legalább már a hálózatbővítést nem kell megcsinálnod... 25A sok mindenre elég.


Ha magadnak csinálod 150-300e ft, szerelő 500-600e-ért csinálja.


Érdemes a lehető legnagyobb lakáselosztót betenni a szekrénybe, olyat amibe 4-5 kismegszakító belefér + fí relé.


3 szakaszon (2 helyiség 1 körön ha 6 helyiség van a lakásban) megoldod a lakás alap áram köreit, ez ugye 3 kismegszakító. Alapáramkörök alatt értsd mindenes konnektorok, usb töltők, lámpák, stb.


A nagyobb eszközöknek meg marad 1-2 biztid/áramköröd, azok 1-2 áramkör. Fürdőben a bojlert meg a mosógépet kötheted egybe csak egyszerre ne menjen a 2!

2022. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem régen csinálták. Teljes áthúzás, konnektorcsere, meg minden, ami ezzel jár. Anyaggal együtt 800ezer volt.
2022. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 hete lett kész, 1 millió Ft volt munkadíjjal, anyaggal. Budapest egyik külső kerülete, 46 nm családi ház
2022. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, az nagyon drága...


Vagy 3 fázist csináltattál, vezérelt merővel??

2022. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!