Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fix bekötést lehetővé tevő...

Fix bekötést lehetővé tevő kapcsolós szerelvény létezik?

Figyelt kérdés

Bojler lesz rákötve, tehát a fix bekötés lenne a legideálisabb.

A következőket kerestem:

A kapcsolós köztes dugalj olcsó, de én NEM akarok köztes dugaljt.

A kapcsolós dugalj drága, a közelben nem találok olyan boltot ahol normális áron adják.

A legdrágább a kapcsolós aljzat.

Amit most keresek, annak nem tudom a nevét, de ha létezik, hátha tud valaki típust írni hozzá.



#kapcsoló #bojler #szerelvény #süllyesztett #fix bekötés #két pólusú
2022. jún. 10. 08:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
kapcsolós dugalj helyett kapcsolós DUGVILLÁT szerettem volna írni.
2022. jún. 10. 08:14
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem érthető, hogy mire kell a plusz kapcsoló, amikor minden bojleren már eleve van?!
2022. jún. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

De a kapcsolós dugvillával hogy lesz fix a bekötés?

Vezérelt áramról fog menni? Ebben az esetben külön kismegszakítója van, azzal kapcsolgathatod.

Normál díjszabású hálózatról fog menni? A bojlernek egyébként is saját kört kell kialakítani, ha nincs ÁVK, legalább a bojler elé célszerű azt is tenni. Így már az ÁVK-n vagy a kismegszakítón is tudod kapcsolgatni. Minek még egy kapcsolót beiktatni?

2022. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
100%
Nem akarsz konnektor+dugvilla megoldást, de kapcsolhatóra szeretnéd a bojlert?
2022. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
Honnan/hogyan van ott áram? 65-ös dobozba érkezik a kábel?
2022. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#2 kapcsoló nincsen rajta, csak egy termosztát, amely egyes családtagok számára túl magasan lesz egyrészt, másrészt pedig ez egy Ariston Andris, mely tekerőgombjának nincsen normális tengelye, csak úgy be van pattintva a műanyag házba, ez idővel kikophat és kieshet úgy vélem...


#3 sehogy nem lesz fix, nem vezérelt áramról fog üzemelni, a 15 literes kisbojler vélhetően 80 fokra lesz állítva, így hőntartással jelentős lenne a hőveszteség ha nem csak igény esetén fűtene fel. egy ÁVK az egész lakást védi.


#4 igen, ráadásul úgy, hogy a bojler közelében egy darab süllyesztett szerelvénydoboz van.


#5 igen, 65-ös szerelvénydobozba.

2022. jún. 10. 16:26
 7/16 A kérdező kommentje:

[link]

Végül már vettem egy ilyet (nem itt és nem ennyiért), de még az ötletelésnek örülnék, hogyha legközelebb is adódna ilyen helyzet, létezik-e olyan átvezetéses-kapcsolós szerelvény, amilyet keresnék

2022. jún. 10. 16:28
 8/16 anonim ***** válasza:

"Fix bekötést lehetővé tevő kapcsolós szerelvény létezik?"

"Bojler lesz rákötve, tehát a fix bekötés lenne a legideálisabb."


"#3 sehogy nem lesz fix, nem vezérelt áramról fog üzemelni"

Látok itt némi ellentmondást... Most akkor fix bekötés kell, vagy sem? Ha nem, akkor mi értelme az egész kérdésnek?

2022. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sztem csináld azt amit a többiek írtak...


Lakáselosztóba beteszel + biztit, közvetlen 2.5 mm réz kábel a bojler helyére és ami Neked kell az ez:


[link]


Ezt valahova bekötöd a kismegszakító meg a bojler közé és akkor le tudod kapcsolni a bojlert...


Ha nem akarsz fúrni-faragni a vezetéknek akkor kábelcsatornázol. :)

2022. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi, bár ez nagyon ipari és úgy látom nincs rajta visszajelző.
2022. jún. 19. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!