Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos villanybojler...

Elektromos villanybojler (80L) mennyi áramot eszik meg egy hónapban télen?

Figyelt kérdés

1200 wattos bojlerben gondolkodom, de olyan helyiségben lenne ahol nincsen fűtés és télen van mikor lemegy 10 fok alá is a hőmérséklet...


2 személynek lenne... nem menne mindig a bojler, tehát nem fix bekötésűre tervezem, leginkább akkor menne ha itthon vagyok, ha nem vagyok itthon, nem menne...


Jelenleg gáztűzhelyen főzöm a vizet ami palackos, viszont ez a gáz mizéria Putyinnal kezd egyre jobban aggasztani, már most is nehéz hozzá jutni a palackhoz meg vagy 8000 ft egy csere és havonta kell cserélni...


Arra lennék kíváncsi, hogy villanybojlerrel mennyibe jönnék ki??


2022. jún. 19. 17:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha vezérelt (lánynevén: éjszakai) árammal menne, akkor csak 2-3 ezer Ft/hó.
2022. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem, nem vezérelt áramról fog menni!
2022. jún. 19. 17:55
 3/20 anonim ***** válasza:

Az a 10 fokos hely, nem túl nyerő. Ugye minél nagyobb a hőfokkülönbség( vized és környezet) annál nagyobb a hűlési veszteséged. Minél hidegebb a vized, annál drágább lesz felfűteni.

Próbálj optimális helyet találni,hogy minél kevesebb energia fogyjon.

2022. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy nem vezérelt áramról is olcsóbb lenne a pb gáznál, de ez persze attól is függ, hogy hányan vagytok, és mennyi melegvizet használtok.
2022. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem nem vezérelt áramról van Ariston Evo 80 literes bojlerem, és nem zabálja az áramot. Van benne valami funkció, hogy megtanulja a szokásainkat, és az alapján fűt. Nem tudom, hogy mi igaz belőle, de nem vert földhöz. Mást elektromos cuccot is cseréltünk egyidőben, így nem tudom pontosan megmondani.
2022. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Egyébként mi akadálya van annak, hogy a fürdőszobában legyen?ezt a típust fektetve is a falra lehet tenni.
2022. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Attól hogy a pincében van nem fog gyorsan kihűlni,mert nagyon jó a hőszigetelése. Aztán van 1 olyan funkciója is,hogy fagyás elleni védelem.

10 fok alá nem megy a víz hőfoka .Nekem is pincében van,hétvégi telken.

40 fokra van állítva,mert 2 főre elegendő a meleg víz.Ha elfogyna nagyon gyorsan utána melegit. Lakossági tarifa,bármikor utána melegít ha szűkséges .

Ez a villanyszámlát kevésbé dobja meg.

2022. jún. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

[link]


Erre a villanybojlejre gondoltam...


Am. nincs vezérelt áram köröm, annak beszereltetése vagy fél milla lenne...


Sajnos az évi 1200 kw-om is meg van, így semmilyen kedvezmény nincsen.

2022. jún. 19. 19:25
 9/20 anonim ***** válasza:
Használattól is függ. Tusolás/fürdés tele kádban. Transzmissziós hőveszteség, bejövő víz és a felmelegített víz különbsége deltaT, Ezt csak vélelmezni lehet mennyi lenne a fogyasztás, tudományosan nem megalapozott, tehát üres beszéd, jóslás.
2022. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Túl sokat nem fog fogyasztani, mivel mindössze 1200 Wattos.

(Ugyanekkora Hajdú pl. 1800 Wattos.)

2022. jún. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!