Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Otthonfelújítási támogatás...

Otthonfelújítási támogatás igénybe vehető így?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdték el a felújítást a lakásban, amit a 25 év alatti húgom miatt tudnánk igénybe venni. Az a baj, hogy 4 éve megvan a lakás, viszont a családom máshol lakik, egyáltalán nincsenek bejelentve ide. Vagyis inkább elfelejtették, hogy ez kell az igényléshez...


Olyan számlákkal igénybe lehet venni a kedvezményt, amiken a saját címük szerepel, amúgy meg olyan, hogy építés helye, nincs megadva? (De látszik hogy teljesen más település, ami szerintem kellemetlen)


A klímás ilyen számlát nem tudott kiállítani, mert ott kötelező volt megadni a beszerelés helyét, ami nem lehetett eltérő a megrendelő lakhelyétől. Mondjuk ez nekem nagyon fura, eddig minden számlát kiállítottak arra a címre, amire kértem.


Én a másik lányuk vagyok, de már 26 éves így csak intézek, nem vagyok benne és én sem értek hozzá jobban.


Az egyetlen kiskapu amit logikusnak tartok, az a lakás tuladonjogát érintő szerződés módosítása. Ebben az esetben elvileg új nyilvántartásnál nem kötelező az 1 évet megvárni, frissen vett lakás ugyanis felújítható. Csak ezt is neccesnek véljük, illetve nem kevés pénz átiratni pl; a tulajdoni százalékokat.


Ezt viszont muszáj lenne, mert a saját lakhelyükön az igénylőnek nincs 50%-os tulajdoni hányada, úgy meg elvileg oda se ítélik a támogatást. Csak egyik szülőm igényelhet, ez biztos.



Előre is köszi a választ!



2022. júl. 10. 17:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Ó, de most látom közös beadás esetén elég, ha csak egyikük megfelel a támogatási feltételeknek hm. Akkor nem lenne gond a tulajdoni hányad, csak a lakcím a kérdés, hogy mit lehet tenni ilyen esetben. :(
2022. júl. 10. 17:28
 2/2 anonim válasza:

Hívd fel a MÁK ügyfélszolgálatát, van erre külön telefonszám (felveszik), ők hitelesebb infót tudnak szerintem adni, vagy küldj nekik e-mailt.


otthonfelujitas@allamkincstar.gov.hu


Callcenter (hétfőtől csütörtökig 8:00-17:00 óráig, pénteken 8:00-14:00 óráig hívható):


06/1/452-2910


06/1/452-2911


06/30/344-0045


06/70/460-9005


06/20/881-9535

2022. júl. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!