Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyivel rosszabb, ha a...

Mennyivel rosszabb, ha a fürdőszobába nem csúszásmentes (R10), hanem eggyel kisebb fokozatú (R9) padlólap kerül?

Figyelt kérdés
Úgy láttam, R10-ből kisebb a választék. Mennyire probléma, ha R9 kerül a fürdőszobába? Sokkal csúszósabb? Nálatok van ilyen?
2022. júl. 12. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok fürdőszobában jártam már életemben, de még soha egyben sem csúsztam el akármi volt a padlóján.
2022. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Japán Gulyás ***** válasza:
A DIN 51130 szabvány 2004-es keltezésű, megnyugodhatsz, hogy ezekhez a besorolásokhoz képest szinte mindenkinek vállalhatatlanul csúszós padlója van a fürdőszobában. Meg persze abban is, hogy a nagy burkolatgyártókon kívül amúgy senki nem tanúsíttatja a termékeit, csak ráírja, hogy a saját mérései szerint ilyen vagy ilyen kategóriába esne. Korábban a DIN 51097 szabványt használták érdességmérésre, de az más tulajdonságot mér és más skálán osztályoz.
2022. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az előszobában nekem R9-es lap van, nem csillogó, fényes, de mégis ha némi víz kerül rá, akkor nagyon csúszós lesz.


Ilyen lappal a fürdőszobában nem nagyon lehetne vizes talppal rálépni, akkor kelleni fog valami gumiszőnyeg a földre, hogy ne essen hanyatt a zuhanyból kilépve az ember.

2022. júl. 12. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: fürdőszobai kilépőnek hívják, nem véletlenül...
2022. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felteszem az R10-nek éppen az az értelme, hogy rá lehet lépni vizes talppal is, és nem csúszol el kilépő nélkül sem.
2022. júl. 12. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!