Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi tipusu cseréptetőn a...

Régi tipusu cseréptetőn a kupcserepeknél javitani kell a habarcsozást. Kenésnek szokták mondani. Milyen habarcsot vegyünk hozzá?

Figyelt kérdés
Házilag kell megcsinálnunk, senki nem vállal ilyen kis munkát.

#tetőfedés #tetőjavitás
2022. júl. 21. 15:05
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Pedig vàlalnak ilyet is. De ne kenessétek mert idővel úgy is kipotyog. Szüleimnél volt így. Jött egy ezermester máskép nem tudom leírni mert mindent csinál. Kifúrta a kúpokat . Tett fel még lécet a kúp alá es az összeset felcsavarozta.
2022. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyent se vegyél, mert a kész szárazhabarcsokban van mész, vagy mészpótló, amitől nem lesznek fagyállóak. Amivel ki kell kenni, azt misungnak hívják, 1 (súly)rész cement, 3 rész homok, annyi vízzel összekeverve, hogy az állaga tapasztható legyen. Vagy ahogy én szoktam az ilyet, mivel nem tartok tiszta kvarchomokot, hogy veszek egy zsák baumit kész betont, majd keverek hozzá még annyi cementet, hogy jól tapasztható legyen.
2022. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha már fennt vagy, és kikented, akkor egy füst alatt a kúpcserepeket fesd le vörös színű palafestékkel(Akropol, kemikal)...


Én ezt tettem, tökéletes. Ez egy műanyag bevonat a cserépen, és a kikenésen. Veszel 2 kilót egy vödörben, és máris kenheted. Örökké tart.

2022. júl. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
azt nem írtam, hogy 90 éves hódfarkú tetőről van szó. Az új tető milliókba kerül, átrakás, pótlás megoldhatatlan a nem kapható cserép miatt, ezért lett lefestve(ecsettel)gyönyörű lett.
2022. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ez 65 éves cserép, és egy másik házról, ahol bontottak egy házrészt, szereztem tartalékcserepeket is. Nem tudunk tetőt cserélni, de nem is kell, a tetőlécezést ugyan kellett már helyenként javitani. Kipróbáljuk a lefestést is, de annyi erőnk biztos nincs, hogy az egész tetőt átfessük. köszönöm a tanácsokat.
2022. júl. 21. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!