Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meglévő 3F Nappali-mérő...

Meglévő 3F Nappali-mérő mellé, a H tarifás mérőnek is 3F kell lennie?

Figyelt kérdés

Egy 50nm lakásnál Levegő-levegő hőszivattyúra váltok, a 2db készülék hatékony, az áramfelvételük nem jelentős, és csupán 1F terhelnek.


Viszont a villanyszerelő 3x16A H-tarifát alakítana mivel a meglévő 3x16 nappali mellé "csak így lehet" ezzel nem elhanyagolható számomra feleslegesnek tűnő többletköltséget okozva.


Erre tényleg van valami szabvány, vagy csak át akartnak verni?

Válaszokat előre is köszönöm.



2022. aug. 4. 00:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyesmit szabvány sosem ír vagy írt elő, semmi köze hozzá.

Ezeket az áramszolgáltató írja elő. Ott tudsz érdeklődni, vagy felhívsz 1-2 másik reg szerelőt, és megkérdezet, hogy kialakításba ez a 2 tarifa hogy történik.

2022. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,

Beszéltem szolgáltatóval, és a szerelővel is.

És lehet 1 Fázisú a H tarifás óra.

Csupán a szerelő a több készülékből arra asszociált, hogy nekem mindeképp szükségem lesz több fázisra, ami jogos, mivel szűkösen, de pont elég lesz a 1x16A a két készüléknek.

Amúgy ez lényeges, mivel az EON MVM területén jelenleg a H tarifa után is ki kell fizetni a Amperenkénti hozzájárulást. 3900+Áfa amperenként ha jól tudom.

2022. aug. 17. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!