Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 8m2 csempével burkolt...

Egy 8m2 csempével burkolt helyiségre szeretnék egy vízálló 10-12mm laminált padlót tenni. Tehetek a csempe fölé és a padló alá elektromos padlószőnyeget?

Figyelt kérdés

Nem szívesen bontanám fel a csempe réteget, mert túl nagy rombolással járna és sok kosszal/sittel, így azt megtartanám, s erre tettem volna a laminált padlót. Eredetileg egy termosztátos elektromos fűtőpanelt terveztem betenni, amit csak és egyedül éjjel kapcsoltunk volna be, viszont elgondolkoztam a padlófűtésen is.


A fűtőpanel villámgyorsan felmelegíti a helyiséget, amiért szimpatikus is, tekintettel, hogy én tényleg csak éjjel kapcsolnám azt be - ellenben a padlófűtésről azt olvasom, hogy összességében gazdaságosabb, mint a fűtőpanel, viszont lassabban is melegszik fel.


Ha mondjuk egy napi 8 órás fűtési intervallumról beszèlünk, jelen esetben azt a 8m2-t mivel gazdaságosabb fűteni - elektromos padlófűtéssel csempe fölé-padló alá, vagy elektromos fűtőpanellel?


Köszi! :)


2022. aug. 9. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy fűtőpanel, pláne ventillátorral nagyon gyorsan befűti. Leggyorsabban a levegőnek tudod átadni a hőt.

A padlófűtésed 2 irányba ad le hőt, mivel alulról nem tudsz hőszigetelni. És nem tudom, de a fürdőbe való szerelésre alkalmasnak kell lennie, pláne, hogy kádmellé is kerül.

2022. aug. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fűtőfilmet nem ajánlom, sehová sem, de fürdőbe meg pláne nem. Nincs földelése és a csatlakozópontok sem túl bizalomgerjesztőek! Örökös probléma, hogy a termosztát érzékelője, amit az aljzatra kell szintén elhelyezni, pár év alatt rendszerint elromlik, ekkor fel kell szedni a burkolatot, esetedben a laminált padlót és cserélni kell az érzékelőt. A másik probléma az, amit előttem említettek. Padlófűtésnél szükséges az aljzatot is szigetelni, mivel nálad ez feltételezem nincs, nagyon nagy lenne abba az irányba a hőveszteség, távolról sem lenne nálad gazdaságosabb, mint egy fűtőpaneles fűtés. Fűtőpanelból 8m2-es helyiségbe jól szigetelt falaknál, pláne ha nem minden fal külső fal, jó lehet akár egy 500W-os fűtőpanel is! Ennek okán lényegesen olcsóbb is a történet, hisz egy 500W-os panelnak nem szükséges külön áramkört sem kiépítened. Ahová kilépsz a kádból vagy zuhanyzóból, oda tegyél szőnyeget.
2022. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Az igazat megvallva, egy hálószobáról beszélünk, ahol jelenleg csempe van :D Erre a csempére kerülne rá a padlófűtés, amire rá jönne a laminált padló.


Viszont a 4 falból 2 külső fal + legnagyobb területét ágy fedné be, lehet, hogy mégis maradok a fűtőpanelnél, tekintettel arra, hogy az gyorsabban felfűti a kis hálót éjjel.


Köszi szépen! :)

2022. aug. 10. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen! Mindenhol, ahol bútor van, ott hiába dolgozik a padlófűtés, sőt ahol olyan bútor van, ami nem lábon áll, az egyesek szerint problémát is okozhat, de erről tapasztalatom nincs!

Lesz majd, aki klímát javasol, de ezt majd eldöntöd, hogy mennyit bírsz erre rászánni.

2022. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!