Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásban kinek ilyen az...

Panel lakásban kinek ilyen az egyik szoba, és hogyan cserélhető ajtófélfa?

Figyelt kérdés

Gyárilag úgy lett kialakítva még a 70-es években, hogy az egyik szobában az ajtó felett van egy kis bepakolós szekrény, közvetlen az ajtó mellett egy beépített szekrénysor, másik oldalon szintén 4-5 centire a szoba fala.

A másik szoba ajtófélfája viszonylag könnyen kiszedhető, mert csak rá van erősítve a betonra, és van is elég hely egy újnak, de a fenti esetben mit lehet tenni, hogy mindkét szekrény megmaradjon, csak az ajtókeret legyen újra cserélve?

Ötletem sincs se a lebontásra, se új keret felhelyezésére.



2022. aug. 9. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi a vegso cel?

Igy elso latasra egy jo asztalossal csinaltatnek uj nyilo reszt, a keret maradna a regi, max csiszolva es ujrafestve.

Vagy akkora keret ami befer a jelenlegibe, es boritolecet neki.


A szekrenyek magukban is stabilak vagy az ajto tartja oket?

2022. aug. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szét kell bontani a szekrényt, majd utána visszaépíteni.

A hátsó váz általában szögbelövővel van rögzítve, az nem bontható roncsolás nélkül.

De az egész szekrénytest a takarólécekkel együtt jó eséllyel igen

2022. aug. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kép?
2022. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1: a végső cél (amint írtam is), az ajtófélfa kicserélése úgy, hogy minden más megmaradjon.

#2: a szekrényt semmi esetre sem akarom megbolygatni egy ajtófélfa-csere miatt.

#3: aki ilyenben lakik, annak nem kell kép, és el is tudja mondani, hogy csinálták meg nála :)

(amúgy találtam rá embert)

2022. aug. 11. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!